Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2016. Augusztus 12. 07:38, péntek | Belföld
Forrás: mti

Egyre kevesebb az autólopás, vidéken főleg

Egyre kevesebb az autólopás, vidéken főleg

Évek óta egyre kevesebb autót lopnak el Magyarországon, a lopások 90 százaléka a fővárosban történik - írta a Magyar Nemzet pénteki számában.

Idén első félévben 835 személyautó körözését rendelték el, tavaly egész évben még 2414 körözést adott ki a rendőrség. Az elmúlt két évtizedben nem volt ilyen alacsony ez az adat - közölte az ORFK a Vezess.hu adatkérése nyomán.

Országszerte 2007-ben még 7584 autót loptak el, 2012-ben ez a szám már 6920 volt és azóta is folyamatosan csökken.

Az autólopások 90 százalékát a fővárosban követik el, azon belül is a népes XI., illetve XIV. kerület áll a statisztikák élén.

A Nemzetközi Autóvadász Közhasznú Egyesület elnöke, Vezda László a lapnak elmondta: az autólopások csökkenéséhez hozzájárultak a rendőrségi akciók. A Készenléti Rendőrségnél 2014-től önálló egység, a kiemelt felderítő főosztály vagyonvédelmi osztálya nyomoz az ilyen ügyekben. Az autótolvajok egy része rács mögé került, más része pedig inkább "szakmát" váltott - írja a Magyar Nemzet.

Címkék: autó, autólopás, tolvaj

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát