Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2020. Január 13. 09:34, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Egyre több az e-személyi

Egyre több az e-személyi

Már több mint 4,6 millió új típusú, azaz 2016. január elseje után kiadott személyazonosító igazolvány van forgalomban

– írja a Belügyminisztérium tájékoztatása alapján a Világgazdaság hétfői száma.

Az e-személyit a vizuális azonosítás mellett elektronikus személyazonosításra használják a leggyakrabban, a legnépszerűbb funkciók az elektronikusan igénybe vehető egészségügyi szolgáltatások és a közösségi közlekedés.

A minisztérium közlése szerint az egyik legnagyobb előrelépés, hogy tavaly október 28. óta az újonnan igényelt állandó személyazonosító igazolványok csipje már tartalmazza a személyi azonosítót és a lakcímadatot is.

Az előző év fejlesztése továbbá, hogy a Magyar Posta ajánlott és tértivevényes küldeményei már e-személyivel is átvehetők. A MÁV-nál tovább bővült az e-személyi felhasználásnak köre: tavaly december elsejétől meg lehet vásárolni a bérleteket az igazolványhoz kapcsolva, applikáción keresztül is.

A tárcánál jelezték: a következő 2 évben tervezik az e-személyi csip- és operációs rendszerének és az alkalmazásnak a megújítását, az elektronikus aláírás, valamint a közösségi közlekedési funkció továbbfejlesztését, illetve a mobiltelefonok kártyaolvasóként történő használatának kifejlesztését.

A címlapfotó illusztráció.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 07:25, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP

2025. Július 13. 07:24, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP

2025. Július 12. 14:09, szombat | Helyi

Élvezze a nyári moziélményt a szabadban

Kiskunfélegyháza város önkormányzata és az Ifjúsági Iroda július 12-én és 13-án este szabadtéri moziélménnyel várja az érdeklődőket a Nagyposta melletti parkolóban.