Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2015. Február 28. 17:00, szombat | Életmód
Forrás: Hír24

Együttélés vagy házasság?

Együttélés vagy házasság?

A házasság egészségre gyakorolt pozitív hatásairól számos tanulmány született már, azonban egy most megjelent kutatás eredményei szerint az is elég, ha a pár együtt él.

A házasság egészségre gyakorolt pozitív hatásairól számos tanulmány született már, azonban egy most megjelent kutatás eredményei szerint az is elég, ha a pár együtt él.

A házasság nemcsak évtizedekig tartó szeretetet, megértést, közös célokat ígér, de a szív- és érrendszeri betegségek alacsonyabb rizikóját, az elégedettség növekedését és hosszabb életet is. Jennifer Kohn a Drew Universityről és Susan Averett, a Lafayatte University kutatója, arra voltak kíváncsiak, hogy valóban szükséges-e a házassági ceremónia ahhoz, hogy a kedvező hatásokat élvezhessük.

A két amerikai közgazdász egy nagyszabású, 8000 férfi és 10.000 nő bevonásával készült brit felmérés adatait elemezte. Azért részesítették előnyben a brit eredményeket az amerikaiakkal szemben, mert Nagy-Britanniában mindenki számára elérhető, általános egészségügyi ellátás van, így kiküszöbölhetővé váltak az USA egészségügyi rendszerének kiegyensúlyozatlanságából származó különbözőségek.

Úgy találták, hogy bármilyen életkorú egyénekről legyen is szó, az együttélésnek legalább annyi előnye van, mint a házasságnak, a 45 éven felüliek esetében pedig az együtt élőknél még több kedvező hatást is tapasztalhatunk, mint azoknál, akik házasságban élnek. Ezek az eredmények kifejezetten biztatóak, figyelembe véve, hogy egyre kevesebb a házasságkötés, és egyre több a házasságon kívüli kapcsolatban születő gyermek.

Ha tehát az egészségünkről van szó, nem az számít, hogy van-e egy papír a kezünkben, hanem az, hogy van-e valaki, akire az élet minden területén számíthatunk, aki megértő és támogató. "Tulajdonképpen az a lényeg, hogy egy szerető, gondoskodó háztartásban éljünk valakivel, nem pedig az, hogy volt-e egy nagy esküvőnk" - mondta a kutatással kapcsolatban Kohn a Wall Street Journalnak.

Úgy találták, hogy bármilyen életkorú egyénekről legyen is szó, az együttélésnek legalább annyi előnye van, mint a házasságnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 07:15, szerda | Életmód

Érettségi - Pedagógusok: átlagos nehézségű volt a matekérettségi

Átlagos nehézségű volt a matematikaírásbeli érettségi feladatlap, amely jól lefedte a tanult témákat - így nyilatkoztak az MTI által megkérdezett szaktanárok a keddi írásbeli vizsgáról.

2026. Május 04. 14:00, hétfő | Életmód

Magyar Mérnöki Kamara: fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon

Fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon - közölte a Magyar Mérnöki Kamara az MTI-vel az elektromobilitásról készített tanulmánya alapján.

2026. Május 04. 13:00, hétfő | Életmód

Hétfőn kezdődik a Magyar Tudományos Akadémia 200. közgyűlése

Ünnepi üléssel veszi kezdetét hétfőn a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) 200. közgyűlése, amelyen sor kerül az intézmény új vezetőinek megválasztására és Krasznahorkai László Nobel-díjas író köszöntésére is.

2026. Május 03. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: áprilisban a megszokott mennyiségnek csak az egytizede esett

Áprilisban átlagosan 40 milliméter eső esik Magyarországon, de idén mindössze 4 milliméter esett országos átlagban, vagyis az ilyenkor megszokott mennyiség egytizede - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.