2024. június 26, szerda - János

2015. November 15. 15:21, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Ékszerek, díszek tűzzománcból

November 14-én szorgos és ügyes kezek által tűzzománc ékszerek készültek a Kezünk Kincsei Kézműves Műhellyel a Móra Ferenc Művelődési Központban.

A tűzzománc egy iparművészeti és képzőművészeti technika, melynek lényege, hogy porrá tört színes üveganyagot egy hordozó alapra – úgynevezett recipiensre, legtöbbször fémre – olvasztanak, amely az utóbbival szervesen összeforr és felületét színesen díszíti. – írja a Wikipedia a tűzzománcozás művészetéről.

Csodálatos és egyedi ékességek születtek a délután folyamán az alkotó műhelyben. Egy-egy darab szépségének csak az alkotó fantáziája szabhat határt. Az eljárás folyamatát nagyon gyorsan magáévá teheti bárki, akinek jó kézügyessége van és nyitott a kézműveskedés irányában.

Novemberben még egy alkalommal nyílik lehetőség a tűzzománcozás kipróbálására, november 21-én (szombaton) 15-19 óráig szintén a Móra Ferenc Művelődési Központ emeleti szobájában.

2024. Június 25. 14:50, kedd | Helyi

Ezt az 5 dolgot tanuld meg, hogy bármikor életet menthess

Nem árt tisztában lenni az alapvető életmentő fogásokkal, amikkel másokon vagy akár saját magadon is segíthetsz.

2024. Június 25. 13:56, kedd | Helyi

Első alkalommal rendeztek erősember-versenyt Kiskunfélegyházán

Egy olyan sportág mutatkozott be Kiskunfélegyházán, amit még eddig soha nem rendeztek meg a városban.

2024. Június 25. 13:47, kedd | Helyi

A pályaudvarokon és a vonatokon is hangsúlyosabb lesz a rendőri jelenlét

Egy európai akció keretében tart ellenőrzést a rendőrség csütörtök reggeltől péntek reggelig vonatokon és pályaudvarokon

2024. Június 24. 09:13, hétfő | Helyi

Sokan ellátogattak a Múzeumok Éjszakájára Kiskunfélegyházán

Az esti vihar ellenére is sokan ellátogattak a Kiskun Múzeumba 2024. június 22-én (szombaton), hogy részt vegyenek a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozaton.