Hírek
2014. Március 29. 17:30, szombat |
Helyi
Forrás: - szerk. -
Eladtam a neten, adózzak vagy ne?
A legfontosabb azt tisztázni az üggyel kapcsolatban, hogy az eladás rendszeresen történik, avagy csak egyszer-egyszer.
Ha rendszeresen gyártja a csipketerítőket és adja el, akkor IGEN. A legfontosabb azt tisztázni az üggyel kapcsolatban, hogy az eladás rendszeresen történik, avagy csak egyszer-egyszer. Vagyis, már meglévő saját holmiját adja el valaki, vagy kifejezetten nyereséget, hasznot szeretne elérni akár olcsón felvásárolt termékek továbbértékesítésével.
Május 1-jéig önellenőrzéssel javíthatnak azok, akik szabálytalanul adtak el termékeket a virtuális piactéren. A visszamenőleg, de önként bevallott és befizetett adó még az illetékekkel együtt is töredéke annak, amit egy utólagos ellenőrzéskor feltárt adóhiány után kellene fizetni. Ráadásul az internetes értékesítéseket évekre visszamenőleg is ellenőrizheti a hivatal.
A Kúria jogegységi döntése: „Ha az ingóságok gazdasági tevékenységként folytatott értékesítése üzletszerűnek minősül, ennek adó-, áfa- és járulékfizetési vonzata lehet.”
Az on-line piacokon értékesítők között érthetően nagy lett a bizonytalanság.
NEM ADÓKÖTELES az, mikor valaki például a gyermekei kinőtt ruháit bocsátja áruba a neten, csak arra kell figyelnie, hogy éves összbevétele ne érje el a 600 ezer forintot, vagy a költségek levonásával számított jövedelme a 200 ezret. Akkor sem kell adót fizetnie, ha mondjuk régi tévéjét adja el, feltéve, hogy drágábban vette, mint amennyiért eladta. Ebben az esetben magától értetődik, hogy nem keletkezett jövedelme az eladónak.
ADÓKÖTELES, ha rendszeresen és üzletszerűen értékesít termékeket a neten. Például ha kézműves termékeket (díszeket, kötött-horgolt ruhadarabokat) árulnak rendszeresen a világhálón. Ez üzletszerű gazdasági tevékenységnek minősül, ebből kifolyólag az áfatörvény hatálya alá esik. Ebben az esetben be kell jelentkezni az adóhatóságnál és adószámot kell igényelni. Választható az áfamentesség, ha az éves bevétel nem éri el az évi 6 millió forintot.
Hogyan számoljuk ki, hogy mennyi a jövedelem?
A bevételből le kell vonni a vásárlás eredeti költségét (ajánlott tehát eltenni a számlákat). Ha az eladáskor már nincs meg az eredeti számla, a bevétel 25 százaléka tekinthető jövedelemnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
