Hírek
2018. Március 27. 10:34, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Életre kelnek a húsvéti hagyományok Ópusztaszeren

Változatos programok várják a látogatókat az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban "rügyfakasztó vasárnap" és "vízbevető hétfőn", az ország egyik legnagyobb húsvéti rendezvényén
- tájékoztatta Kodácz Csengele, az intézmény marketing vezetője az MTI-t.
A szakember elmondta, az ország egyik legnagyobb húsvéti rendezvényén korhű ruhákba öltözött menyecskék, legények elevenítik meg az ünnepi szokásokat. Muzsikaszó, néptánc, népzene, meglepetések és nyeremények várják mindazokat, akik a természethez közel szeretnék ünnepelni a feltámadást.
A skanzenben a rendre gyalogcsendőr ügyel, a vendégek elleshetik olyan hagyományos mesterségek titkait mint a bútorfestés és a fafaragás, megismerhetik a húsvéti tojásfestés praktikáit, és kiderül, miként kell a legfinomabb húsvéti kalácsot sütni. A gyermekeket húsvéti kézműves játszóház fogadja, az összegyűlteket a Barboncás társulat bábelőadása szórakoztatja.
Húsvéthétfőn muzsikusok és táncosok zenés hírveréssel csábítják a látogatók a skanzenhez, ahol a déli harangszó után Antal Imre plébános a hagyományoknak megfelelően megszenteli a kalácsot, a sonkát és a tojást. Ezt az ünnep leglátványosabb eleme, a húsvéti locsolkodás követi, a viseletbe öltözött legények vizes vödröket ragadnak, és felkeresik a skanzen házainál a lányokat.
A látogatók emellett a Nomád parkban 10. századi tevékenységeket ismerhetnek meg, lőhetnek íjjal vagy kipróbálhatják a kézi orsózást vagy a rokkázását. A lovaspályán a nomádok félelmetes harcmodorát, fegyvergyakorlatait és lovasjátékait mutatják be.
A Puszta Háza különleges kiállításai a természet szépségeit mutatják be. A Szeri Húsvét rendezvény napjain utoljára lesz látogatható a Puszták aranya tárlat, amely a nagyszentmiklósi kincseket tárja a nagyközönség elé. A Hungarikum tárházban pedig új kiállítás nyílik Nemez és nemezművészet címmel - közölte a szakember.
(Fotó: illusztráció)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 12:41, hétfő | Helyi
"Legyél fény az éjszakában!” – Közlekedésbiztonsági program Kiskunfélegyházán
2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi
Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán
A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere
2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi
Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt
élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).
2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.