2024. szeptember 21, szombat - Máté

2016. Október 11. 13:32, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Életre keltek Móra Ferenc Kincskereső kisködmönének sorai

A félegyházi általános iskolások színjátszói irigylésre méltó művészi előadásmóddal elevenítették fel október 7-én a Kincskereső kisködmön egy-egy kedves történetét.

A félegyházi születésű íróról, újságíróról, muzeológusról Móra Ferencről rendszeresen megemlékezik városunk különböző rendezvényeken és kulturális programokon. A 2015. májusában megalakult Móra Ferenc Társaságnak köszönhetően pedig még nagyobb hangsúlyt fektetnek városunkban Móra ifjúsági műveinek népszerűsítésére a gyermekek körében. Ezt a célt hivatott megvalósítani a Móra Fesztivál keretei között meghirdetett rajzpályázat és a mesedramatizálási találkozó megszervezése is.

A mesedramatizálási versenyre a Móra Ferenc Művelődési Központban került sor, ahol öt intézmény - Batthyányi Lajos Általános Iskola, Constantinum Móra Ferenc Katolikus Általános Iskola, Dózsa György Általános Iskola, József Attila Általános Iskola és Platán Utcai Általános Iskola – diákjai röpítették el a mesék világába a népes szánban megjelent közönséget.