Városlista
2025. július 16, szerda - Valter

Hírek

2014. Augusztus 30. 08:38, szombat | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Elfogyott a bója Tiszaalpáron

Elfogyott a bója Tiszaalpáron

Leleményesen oldották meg az eszközhiányt. A falu utcái hónapok óta fel vannak túrva a csatornázás miatt, a leleményes munkások csütörtökön földbe szúrt faágakkal jelölték ki a veszélyes zónát.

Leleményesen oldották meg az eszközhiányt. A falu utcái hónapok óta fel vannak túrva a csatornázás miatt, a leleményes munkások csütörtökön földbe szúrt faágakkal jelölték ki a veszélyes zónát.

Két földbe szúrt faággal jelezték a munkások a közlekedőknek csütörtökön Tiszaalpáron, hogy nem érdemes rámenniük az út szélén frissen lebetonozott csatornafedélre. A falu utcái hónapok óta fel vannak túrva, a helyiek élhetetlennek érzik emiatt Tiszaalpárt, velük együtt az átutazók sem győzik kerülgetni a „munkaterületet”.

Korábban sokan arról panaszkodtak, hogy Alpáron óriási a por, a felmart, kiásott, majd mészkőőrleménnyel visszatemetett utcák járhatatlanok. A mészkőőrleményen manőverező autók és biciklisek egyébként egyaránt a defektet kockáztatják minden nap és aki sokat kockáztat, bizony gyakran rajtaveszt...

Egy helyi férfi elmondása szerint „gőzerővel folyik a munka”.A napokban neki kellett rászólnia a munkásokra, hogy vagy tegyék vissza a főúton, az autók nyomvonalában lévő csatornafedelet, vagy jelöljék ki valamivel a lyukat, de így nem maradhat, mert nagy baleset lehet belőle. A melósok ugyanis levették a csatornatetőt, majd arrébb húzódtak az árnyékba, de amint a férfi szólt nekik, észbe kaptak, és azonnal cselekedtek... Ehhez képest csütörtökön jól megoldották a Deák Ferenc utcában mutatkozó eszközhiányt: két letört faággal jelölték ki a frissen betonozott csatornafedelet, nehogy valaki rámenjen. Ha május lenne, talán még szalagok is kerültek volna az ágakra. A terepszínű „bóják” nappal szalagtalanul jól látszódtak, éjszakára meg remélhetőleg megszáradt már a beton. Oda legalább már jutott egy kis szilárd anyag.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 16. 12:27, szerda | Helyi

Dalokkal és verssel kedveskedett vendégeinek a 90. éves Marika néni

Július 15-én töltötte be 90. életévét Csáki Bálintné Marika néni, melyet méltóképpen meg is ünnepelt családja és városunk elöljárói társaságában.

2025. Július 15. 14:55, kedd | Helyi

A kutyákért matekoztak

A 2025-ös érettségi időszakban Retkes Péter a Waldorf Gimnázium matematikatanára és Szabó Ágoston tizenkettedikes diákja adományokat gyűjtött a Fido Bácsi Közhasznú Alapítvány Félegyházi Kutyamenhelye számára.

2025. Július 15. 06:39, kedd | Helyi

Együtt ünnepeltek a filmrajongók Kiskunfélegyházán a szabadtéri moziban

Az elmúlt hétvége egyik legnépszerűbb eseménye volt a városban a szabadtéri filmvetítés, amelyet a helyi önkormányzat és az Ifjúsági Iroda szervezett július 12-én és 13-án.

2025. Július 14. 14:24, hétfő | Helyi

Szakmakóstoló tábor a Mezgében