Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2025. Május 11. 11:32, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Elismeréseket vehettek át mentődolgozók a mentők napja alkalmából

Elismeréseket vehettek át mentődolgozók a mentők napja alkalmából

A mentők napja alkalmából országszerte mintegy 1700 mentődolgozó részesült elismerésben, közülük kétszázan az Országházban vehették át kitüntetéseiket - közölte az Országos Mentőszolgálat szombaton az MTI-vel.

Közleményükben emlékeztettek arra, hogy az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szombaton ünnepli megalakulásának 77., a magyarországi szervezett életmentés elindulásának pedig 138. évfordulóját.

Idézték Csató Gábort, az OMSZ főigazgatóját, aki az ünnep kapcsán kiemelte, hogy az életmentő alaptevékenység és az új alapellátási ügyeleti rendszer összekapcsolásával a betegellátás éves száma két és fél millióra emelkedett, miközben az OMSZ dolgozói létszáma is megduplázódott.

Hozzátette, hogy a mentőellátást ma már a legkorszerűbb járművek, eszközök, digitális megoldások segítik, a bajtársak munkakörülményeinek folyamatos javítása, anyagi és erkölcsi elismertségük fejlesztése ezután is tovább folytatódik.

A közlemény szerint a mentődolgozók az Országház Felsőházi termében pénteken megrendezett központi ünnepségen Magyar Mentésügyért emlékérmet, Dr. Orovecz Béla-emlékérmet, Hősies Mentésért különdíjat, Dr. Lengyel Árpád-díjat, Dr. Felkai Tamás-emlékérmet, Dr. Szegeczky Dezső-díjat, Légimentők a Magyar Mentésügyért emlékérmet, Kresz Géza-emlékérmet, főigazgatói dicséretet, Balesetmentes közlekedésért járó kitüntetést, Iránytű díjat, valamint az OMSZ feladatkörének bővülése kapcsán Familia Medicus és Ügyeleti Innovációért díjakat is átvehettek. Az eseményen Takács Péter egészségügyi államtitkár is részt vett.

Címkék: mentők napja

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága