Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2019. Április 16. 12:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy 300 milliós kárt okozó kereskedőt

Elítéltek egy 300 milliós kárt okozó kereskedőt

Adócsalásért jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélt a Tatabányai Törvényszék egy kereskedőt, aki háztartási gépek áfájának eltitkolásával 300 milliós kárt okozott a költségvetésnek.

A Komárom-Esztergom megyei kereskedő két cége háztartási gépeket hozott be az unióból nettó áron, de a könyvelésben belföldi beszerzést szerepeltetett, így az áfát nem fizette meg, valamint kevesebb bevételt vallott be, így kevesebb adót is fizetett – tájékoztatta a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-t.

Hideg-Göblyös Rita közölte: az öt év börtön mellett a másodfokú bíróság az okozott kár értékéig vagyonelkobzásra is ítélte a vádlottat, aki cégeit strómanoknak adta el.

A másik vádlott, egy könyvelő fiktív számlák befogadása és hamis adóbevallás készítése miatt két év felfüggesztett börtönt kapott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.