Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2020. November 02. 12:10, hétfő | Helyi
Forrás: Csányi József polgármester

Elmaradnak a városi ünnepségek, rendezvények

Elmaradnak a városi ünnepségek, rendezvények

Nekem is és a kollégáimnak is mindig különösen izgalmas az ünnepek előtti időszak, hogy mindig valami szépet és újat tudjunk adni Önöknek.

Ebben az évben meglepetésként óriáskerékkel készültünk, hogy az érdeklődők a magasból csodálhassák meg az ünnepi díszekbe öltöztetett várost és a korcsolyapálya nyüzsgését.

A mai helyzetben azonban az a felelős városvezetői döntés, ha a legnagyobb óvatossággal járunk el. Emberekkel beszélgetve látom, sokan kételkednek és bagatelizálják a járványt és annak hatásait. Pedig itt van körülöttünk. Nem vagyok szakember, de azt is látom, hogy sokszor a legnagyobb elővigyázatosság mellett sem lehet elkerülni a megfertőződést. A polgármesteri hivatal több köztisztviselője, intézményeink dolgozói, több háziorvosunk, önkormányzati képviselő is szenved a kór hatásaitól, és a megfertőződött munkatársak, ismerősök száma napról-napra növekszik.

Úgy gondolom, hogy ebben az időszakban a legfontosabb az egészség és az emberi élet védelme, ezért nehéz szívvel, de felelősséggel az itt élőkért azt a döntést hoztam, hogy a városban december 31-ig minden rendezvényt, ünnepséget visszamondunk.

Ebben az évben nem állítunk korcsolyapályát és lemondtam az óriáskereket is. Elmarad a városi mikulás, az adventi gyertyagyújtás, a nagycsaládosok köszöntése, a szociális munka napja, és a szilveszteri futás is. Elmaradnak a múzeumi, könyvtári programok és a Művelődési Központ rendezvényei is. A csütörtöki közmeghallgatást is csak azért tartjuk meg a városházán, mert törvény írja elő. Arra kérem azokat a félegyháziakat, akik el szeretnének jönni, hogy most inkább ne tegyék, a személyes jelenlét helyett kérdéseiket, javaslataikat írásban küldjék el részemre.
Mindezektől függetlenül a várost ünnepi díszbe öltöztetjük majd. Ezek a díszek most azonban nem a tömegnek, hanem a családoknak szólnak. Jöjjenek majd be a gyerekekkel, sétáljanak, gyönyörködjenek a csodálatos kisvárosunkban.
Most a közösségi rendezvényeknél sokkal fontosabb, hogy mindenki a szerettei körében és egészségben ünnepelhesse a karácsonyt és várhassa az új évet. Mert őszintén hiszek abban, hogy 2021 mindannyiunk számára egy sokkal szebb év lesz az ideinél.

Tisztelettel:
Csányi József
polgármester

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 19. 06:52, szombat | Helyi

Nemhogy segítenék, hanem még hátráltathatják is a fogyást a diétás italok

Egy frissen publikált tudományos tanulmány komoly kérdéseket vet fel a diétás italok hatásmechanizmusáról és azok hosszú távú egészségügyi hatásairól.

2025. Április 19. 06:44, szombat | Helyi

Igazi tavaszias időre készülhetünk nagyszombaton

Napos idő várható a kevés fátyolfelhő és a képződő gomolyfelhők mellett, legfeljebb néhol fordulhat elő zápor – írja a HungaroMet.

2025. Április 18. 11:15, péntek | Helyi

Dolgozz sokat, élj tisztességesen és becsületesen!

Ezt vallja a 100. születésnapját ünneplő Palotás Lászlóné, vagy ahogy mindenki ismeri „tésztás Veronka néni”.

2025. Április 17. 11:20, csütörtök | Helyi

Új tantermekkel bővült a Mezgé tangazdasága

A Félegyházi MEZGÉ „Gyakorlati oktatás fejlesztésére” benyújtott sikeres pályázatából kettő, szakmai oktatást segítő tanterem kialakítására és egy irodakonténer beszerzésére került sor az iskola Tangazdaságában.