Hírek
2025. Szeptember 29. 15:21, hétfő |
Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula
Éremesővel Köszöntött az Ősz a Koppányoknál
2025. szeptember 14-én rendezte meg a Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sport Egyesület az 54. Tűzmadár Íjászversenyét, megy egyben a 2025-ös Tűzmadár Versenysorozat döntő fordulója is volt.
Az örömíjászatnak a Parkerdő adott otthont, ahol az erdő minden tisztásán, útjain, fái között ötletes és kihívásokkal teli célok várták az íjászokat. Az időjárás nem könnyítette meg a szervezők dolgát, mert reggel hattól a verseny kezdetéig zuhogott az éltető eső. Azonban kegyes volt a Teremtő, mert a verseny ideje alatt nem esett, verseny előtt és utána pedig kiváló menekülőhely volt a hatalmas lakodalmi sátor, amit vasárnap hajnalban állítottak fel a Koppányok. Szép számú nevezés érkezett a versenyre, és sokan voltak legbátrabbak is, akik az idő ellenére kitartottak, 112 induló volt. A Versenysorozat társzervezője a Déli Farkasok Sport és Hagyományőrző Íjász Egyesület, Sándorfalváról.
Eredmények:
Barebow íjjal: Sallai Gergő 1., Tóth Minály 1., Füleki Imre 2., Kiss János 3.
Vadászreflex íjjal: Nyári Erzsébet Ella 1., Füleki Nikolett 1., Zoboki Csenge 1., Tamáskovics Gyula 1., Balanyi Sándor 7.
Modern pusztai íjjal: Dongó-Gárgyán Imola 1., Németh Márk Ernő 1., Bicskeiné Csányi Mária 1., Szólya Imre 2., Bicskei István 2., Vass Orsolya 3., Kövecses Zsuzsanna 5., Szeibert Imre 5., Busa Sándor 5., Csányi József 9., Nyári István 13. helyen zárt a fordulót.
2025. Tűzmadár VS. összesített eredménye:
Barebow íjjal: Tóth Mihály 1., Sallai Gergő 1.,
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1.,Busa Sándor 1., Dongó-Gárgyán Imola 1., Szólya Imre 2.,Bicskei István 2.,Kövecses Zsuzsanna 3.,Szeibert Imre 3.,Nyári István 6.
Vadászreflex íjjal: Tamáskovics Gyula 1., Zoboki Csenge 1., Nyári Erzsébet Ella 1., Balanyi Sándor 4. helyen zárta a sorozatot.
2025. szeptember 20-án Kiskunhalason rendezték meg a DAR 6. egyben utolsó fordulőját. A szervező egyesület a Halasi Napsólyom Íjász Egyesület volt. Gyönyörő időben járták végig a Fráter domb homok buckáit. Nem volt könnyű pálya, volt sok mindenhová beszökő homok, és királydinnyék tömkelege, lefelé, felfelé lövés, lőlapok, résen átlövés, 3/D-s állatok kicsik és nagyok.
Eredmények:
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1., Dongó-Gárgyán Imola 1., Szólya Imre 3., Szeibert 4.
Vadászreflex íjjal: Sallai Gergő 1., Zoboki Csenge 1. helyen végzett.
Szintén ezen a napon 2025. szeptember 20-án Nagy Zoltán egy baráti meghívásnak eleget téve, Dunaharasztiba utazott a Mesék Hősök Legendák Vetélkedő az Ezüstszablyáért és Lovagi tőrért elnevezésű versenyre. A szervező egyesület a Szent Sebestyén Íjász Alapítvány volt. A megmérettetés 24 célon 1 körben, 3-3 lövéssel zajlott, 20-30 méterre kihelyezett célokon.
Nagy Zoltán modern pusztai íjjal a 12. helyen végzett.
2025. szeptember 27-én a Tűzmadár VS társendező Déli Farkasokhoz látogattak el a Koppányok, Domaszékre. A verseny a Farkas Kupa nevet viselte. Kellemes őszi idő, technikás célok és baráti hangulat jellemezte a versenyt.
Eredmények:
Modern pusztai íjjal: Busa Sándor 1., Bicskeiné Csányi Mária 1., Szólya Imre 3., Szeibert Imre 7., Nagy Zoltán 12.
Vadászreflex íjjal: Tamáskovics Gyula 1., Dinnyés Gyula 3., Balanyi Sándor 4.,
Barebow íjjal: Tóth Mihály 2. helyen végzett.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 25. 10:12, kedd | Helyi sport
Bronzérmet szerzett a félegyházi Szabó Nóra a tokiói Siketlimpián
Csodás eredményt ért el Szabó Nóra, aki a Tokióban megrendezett XXV. Nyári Siketlimpián a magyar válogatott tagjaként bronzérmet szerzett a tájfutók sprintváltó számában.
2025. November 24. 09:43, hétfő | Helyi sport
Szenzációs eredmények a birkózó csapat-bajnokságokon
Az ősz folyamán rendezték a különböző korosztályokban a csapatbajnoki küzdelmeket.
2025. November 17. 11:29, hétfő | Helyi sport
Óriási sikert aratott a Kiskunfélegyházi Birkózó SE U13-as leánycsapata
Szigetvár adott otthont annak az országos döntőnek, ahol a 16 legjobb diák korosztályú csapat mérte össze tudását.
2025. November 02. 21:09, vasárnap | Helyi sport
Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a félegyházi birkózólányok
Csepelen, a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián rendeztek egy nagyon erős nemzetközi versenyt, a 12-13 éves fiatal birkózóknak.












