Hírek
2016. December 01. 21:35, csütörtök |
Helyi
Forrás: Adrienn
Ergoterápia a kiskunfélegyházi kórházban
2015. július közepétől működik a kiskunfélegyházi kórházban az ergoterápia, ami a rehabilitáció része.
Először Észak-Amerikában, Nyugat-Európában alkalmazták ezeket a technikákat. Magyarországon több mint 10 éve van jelen az ergoterápia a rehabilitációban.
Az ergoterápia tulajdonképpen egy foglalkoztató terápia, az önellátás fejlesztésére szolgál. Ebbe beletartozik az étkezés, a tisztálkodás, a munkába járás, avagy valamilyen más munkafolyamat megtanulása, elsajátítása. Többféle eszköz áll a betegek rendelkezésre, amelyek elsősorban a finommanipuláció illetve a kéz izomerő fejlesztését szolgálják. A terapeuták törekednek arra, hogy az önálló életvitelre felkészítsék azokat a betegeket, akik valamilyen betegség, vagy amputáció folytán elveszítették az eszközhasználati képességüket, legyen szó evőeszközökről, vagy bármilyen más használati tárgyról. Az egy kézzel való önellátásra ugyanúgy megtanítják a betegeket, mint arra, hogy kikerülve a hétköznapi életbe, hogyan boldoguljanak otthon illetve a munkahelyükön a megváltozott életkörülményeik mellett – tudtuk meg Laczkó Mariannától, a kiskunfélegyházi kórház ergo terapeutájától.
Azt is elmondta, hogy egyenlőre csak a kórházban lakóknak van lehetőségük ellátogatni az ergoterápiára, de ők szívesen és rendszeresen megjelennek a rehabilitációs szobában.
Az ergoterápia elkezdése előtt a páciens képességeit felmérnik. Ezek után, az ergoterapeuta a foglalkozásokon a mindennapi életből vett gyakorlatokkal, játékokkal és kézügyességet igénylő gyakorlatokkal foglalkoznak. Az ergoterapeuta minden gyakorlat megkezdése előtt megbizonyosodik arról, hogy milyen előzetes készségek szükségesek a végrehajtáshoz. Minden gyakorlatot a páciens fejlődési szintjéhez és speciális képességeihez igazít. A gyakorlatok végrehajtatásához az ergoterapeuta orvosi, pszichológiai és pedagógiai ismeretét egyaránt felhasználja.
A speciális használati tárgyakat és rehabilitációs eszközöket személyes kapcsolatok útján (terapeuta családtagja) készíttetik, így pontosan úgy van kiképezve minden eszköz, ahogyan a terapeuta annak paramétereit megadja. Nagyon szeretik a tenyérbe fogható tüskös kis gumi labdacsot és sok beteg érdeklődött arról, honnan lehetne beszereznie otthonra. Szerencsére a betegek nagyon szeretik a rehabilitáció ezen formáját. Mindez látszik mozgáskoordinációs fejlődésükön is. Hiszen a mozgás sok mindenre orvosság, de nincs olyan gyógyszer, amely a mozgást helyettesítené.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 24. 08:54, vasárnap | Helyi
A MOHU hat hónap alatt 700 millió palackot gyűjtött össze
November közepéig 700 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza Magyarországon az új visszaváltási rendszerben - közölte a MOHU az MTI-vel.
2024. November 24. 08:53, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
Évközi 34. vasárnap - 2024. november 24.
2024. November 24. 07:48, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2024. november 24. - Évközi 34. vasárnap KRISZTUS, A MINDENSÉG KIRÁLYA
2024. November 24. 07:42, vasárnap | Helyi
Megkapták kék szalagjaikat a Kossuth iskola végzősei
A Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium november 22-én tartotta szalagavató ünnepségét.