Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2017. Február 02. 07:42, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Erősödik a magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés

Erősödik a magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés

A magyar-orosz űrkutatási és űripari együttműködés fokozásáról határozott a kormány.

A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent kormányhatározat szerint a külgazdasági és külügyminiszternek a nemzeti fejlesztési miniszter bevonásával kell gondoskodnia az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó diplomáciai feladatok ellátásáról.

Az ezzel kapcsolatos feladatokra az idei költségvetésben 192 millió forintot csoportosítanak át.

A kormányhatározat rögzíti továbbá, hogy a nemzeti fejlesztési miniszternek, a külgazdasági és külügyminiszternek és a nemzetgazdasági miniszternek kell előterjesztést készítenie az űrkutatás és az űripar területén megvalósuló magyar-orosz együttműködéshez kapcsolódó feladatok folyamatos, hosszú távú ellátásához szükséges forrás biztosításáról, a jövő évtől kezdődően a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt