Városlista
2025. szeptember 13, szombat - Kornél

Hírek

2016. Június 27. 10:00, hétfő | Helyi
Forrás: MTI

Eső és némi enyhülés várható június utolsó napjaiban

Eső és némi enyhülés várható június utolsó napjaiban

A heves zivatarokkal kísért hidegfront hatására június utolsó napjaiban kissé enyhül az eddigi kánikula, néhol csak 20 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok.

A héten is többször lesznek záporok, zivatarok, mindeközben a hét második felétől többfelé ismét 30 foknál is melegebb lesz.

Hétfőn a Dunántúlon felhőátvonulásokra, több helyen szeles időre lehet számítani hosszabb-rövidebb napos időszakokkal, legfeljebb elszórt, rövid záporokkal. Sopron és Kapuvár térségében időnként viharos széllökések lehetnek. A Dunától keletre többfelé lehet záporeső, zivatar, főleg a Balassagyarmat-Békéscsaba vonal mentén helyenként felhőszakadás is. A keleti országrészben továbbra is gyengébb lesz a szél, de a zivatarokat errefelé is kísérhetik viharos szélrohamok. A legalacsonyabb hőmérséklet 16-21, a legmagasabb hőmérséklet 21-30 fok között valószínű, a leghűvösebb idő a Fertő-tó környékén, a legmelegebb a Duna-Tisza köze délnyugati részén várható.

Kedden kezdetben többfelé, majd egyre kevesebb helyen alakulhat ki csapadék. A középső és keleti országrészben várható eső, zápor. A Tiszántúlon egy-egy zivatar sem kizárt. A Dunántúlon több órára kisüt a nap, de estére már nagy területen kiderül az ég. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet. Nappal 23-28 fokig melegszik a levegő.

Szerdán már túlnyomóan derült idő várható csapadék nélkül. A minimumhőmérséklet 11-16, a maximumhőmérséklet 27-31 fok között valószínű.

Június utolsó napján, csütörtökön kezdetben gomolyfelhők zavarhatják a napsütést, késő délutántól pedig már erőteljesebb felhőképződésre kell számítani. Estétől a Dunántúlon néhol zápor, zivatar is előfordulhat. Nyugat-Magyarországon erős, emellett zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18, a legmagasabb hőmérséklet 28-32 fok között alakul.

Pénteken több órára kisüt a nap, viszont elszórtan - főként északon és keleten - záporok, zivatarok alakulhatnak ki. A leghidegebb órákban 15-20 fok lehet. Napközben 25-31 fokig melegszik a levegő.

A többórás napsütés mellett szombaton és vasárnap is lehetnek néhol záporok, zivatarok. A minimumhőmérséklet mindkét nap 14-19 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton várhatóan 28-32, vasárnap 27-32 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 12. 21:41, péntek | Helyi

Visszatért régi iskolájába Trungel-Nagy Zalán, hogy inspirálja a diákokat

A Platán Utcai Általános Iskola 8.a osztálya különleges vendéget fogadhatott Tarjányi Xénia osztályfőnök meghívására a Boldogságóra keretében: Trungel-Nagy Zalán, az iskola volt diákja látogatott el hozzájuk.

2025. Szeptember 12. 10:59, péntek | Helyi

Vasárnap tartják az állat- és kirakodóvásárt Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. szeptember 14., (vasárnap).

2025. Szeptember 11. 08:48, csütörtök | Helyi

Keresünk fenyőt a város karácsonyfájához

A Polgármesteri Hivatal az elmúlt évekhez hasonlóan várja azok a jelentkezését, akiknek olyan kivágásra szánt fenyőfája van, amely méltó lehet a város karácsonyfájának.

2025. Szeptember 10. 21:27, szerda | Helyi

Közlekedési és parkolási rend változások a XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál idején

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Művelődési Központ és az Integrál Zrt. 2025. szeptember 12-13. között rendezi meg a XXVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivált.