Hírek
2019. Január 27. 11:27, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Északkeleten nőtt a légszennyezettség

Az ország északkeleti részén romlott a levegő minősége a magas szállópor-koncentráció miatt - tájékoztatta a Nemzeti Népegészségügyi Központ vasárnap az MTI-t.
A levegőhigiénés index alapján Putnokon veszélyes, Miskolcon, Sajószentpéteren egészségtelen, Kazincbarcikán és Egerben kifogásolt a levegő minősége. Az érintett térségben a Nemzeti Népegészségügyi Központ nem javasolja hosszabb ideig a szabadban tartózkodást.
A légúti megbetegedésben szenvedők tünetei felerősödhetnek - írták.
Kiemelték továbbá, hogy az érintett településeken különösen ügyeljenek a szilárd tüzelőanyagok mellőzésére. A helyes tüzelésről bővebb információ található a Fűts okosan! kampány honlapján, a http://www.futsokosankampany.hu/ oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 14. 07:53, hétfő | Belföld
Szünetel hétfőn az okmányokkal és járművekkel kapcsolatos ügyfélkiszolgálás a kormányablakokban
2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.
2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is
A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb
2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld
MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba
A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.