Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2011. Június 28. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Extraalacsony lesz a hitel kamata

Extraalacsony lesz a hitel kamata

Évekkel rövidebb lehet a diákhitel törlesztése, miután júliustól minden idők legalacsonyabb szintjére csökken a hitel kamata.

 

A jövő hónaptól a jelenlegi 8 és fél százalék helyett 8 százalék lesz a kamat, és ez a szint marad év végéig, a decemberi kamatdöntésig. A Diákhitel Központ kommunikációs igazgatója az alacsony kamatszintet a Magyar Nemzetnek azzal magyarázta: ez a kölcsön nem függ a svájci frank árfolyamától, mivel a központ a hitelkeret egy részét a forintpiacról, másik részét pedig az Európai Fejlesztési Banktól szerzi be, kedvező feltételek mellett. (da)

hírTV

Címkék: kamat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború

Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést