Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2013. Október 16. 16:27, szerda | Bulvár
Forrás: manna.ro

Farönk csapta agyon a gyalogosokat (videó)

Farönk csapta agyon a gyalogosokat (videó)

A két ember halálát okozó gázolónak nem volt tehergépjárműre érvényes jogosítványa, így akár börtönbe is zárhatják.

A Beszterce-Naszód megyei rendőrség szóvivője, Antonela Pop szerint a keddi, Tureacnál történt balesetben vétkes sofőrnek csupán B kategóriás hajtási engedélye volt, így nem is vezethette volna azt a teherautót, amiről rönkök estek le, két ember halálát okozva.

A férfinak B kategóriás jogosítványa van, jelenleg a rendőrségen folyik a kihallgatása. Egyelőre nem vettük őrizetbe, de egy ilyen esetben börtönnel is sújtható a vétkes. A nyomozás folyamatban van, a fa kitermelését és szállítását végző cégnél is vizsgálódunk” – mondta a szóvivő.

A közúti törvénykönyv szerint, egy jármű érvényes jogosítvány nélkül történő vezetése hat hónaptól három évig terjedő börtönbüntetéssel, vagy pénzbírsággal sújtható.

A balesetben egy, a 17-es országúton haladó teherszállító kamionról több rönk is leesett, két, a buszmegállóban várakozó férfit temetve maga alá. A jármű húszéves sofőrje ellen gondatlanságból elkövetett emberölés miatt folyik a nyomozás.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:53, hétfő | Bulvár

Az Adriai-tenger egyik legrégebbi hajóroncsát fedezték fel Horvátországban

Vis szigetén, Komiza partjainál, 30-50 méteres mélységben fedezték fel az Adriai-tenger egyik legrégebbi hajóroncsát, egy görög kereskedelmi hajót a Kr. e. IV. századból - írta a Jutarnji List című napilap vasárnap.

2025. Július 13. 08:56, vasárnap | Bulvár

Magyarokat mentett meg egy görög sárkányszörfös - Videó

Apa és lánya sodródtak el, teljesen kimerültek, de végül megmenekültek.

2025. Július 11. 09:10, péntek | Bulvár

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank aranytartalékának ellenőrzése

Befejeződött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) aranytartalékának ellenőrzése; a Magyarországon őrzött 94,73 tonna aranytartalék kifogástalan állapotban van - közölte az MNB csütörtökön a Facebook oldalán.

2025. Július 02. 07:52, szerda | Bulvár

Hőség - Olaszországban munkavégzési korlátozásokat vezettek be a hőség miatt

A rendkívüli hőség miatt tucatnyi olaszországi tartományban a déli óráktól egészen délután közepéig korlátozzák a szabadtéri munkavégzést.