Hírek
2016. Február 15. 14:46, hétfő |
Helyi
Forrás: Görög Zsoltné
Farsang a Gátéri Általános Iskolában
Február 11-én (csütörtökön) került megrendezésre Gátéron az Széchenyi István Általános Iskola farsangi mulatsága, melynek az intézmény tornaterme adott otthont.
A közös erővel feldíszített teremben a meghívott vendégek, szülők, nagyszülők előtt színvonalas és minden korosztály számára szórakoztató műsort adtak elő a gyerekek. A verses köszöntők, mondókák után színészi tehetségüket is felvillantva, zenés produkcióval színesítették a vidám eseményt az iskolában tanuló diákok.
Egy fergeteges discó tánccal kezdődött a műsor, majd az "iskola orvos" gyógyította a sorra érkező gyerekeket. Miután a kalóz kapitány elrejtett kincsét is meglelte az alkalmi színpadon, következett Rose, aki a Titanic oly híres betétdalát énekelte el.
A fellépők sorában megjelent egy balerina, aki belefáradva a balett órák unalmas gyakorlásába, vérpezsdítő táncba kezdett. S míg egy kis íjász vadak után kutatott, addig egy hőlégballonnak öltözött diák elszavalt egy szép verset.
Képviseltették magukat az erdő állatai is a színpadon egy kis mókusnak öltözött elsős személyében, aki ugrabugrált, fára mászott, ezzel tartva éberen a közönség figyelmét egészen a következő előadóig. A Shaolin szerzetes bemutatója páratlan látvánnyal ajándékozta meg a nézőket: bottal és karddal láthattunk tőle bemutatót, majd faléceket és betonlapokat ütött-rúgott szét. Stílusosan egy takarítónő szüntette meg a szerzetes által hagyott romokat, de természetesen ő is táncfigurákkal tarkítva söprögetett az alkalmi színpadon.
A jelmezes farsangi mulatság egy közös felvonulással zárult, melyen noha nem volt eredményhirdetés a helyezéseket illetően, de a hatalmas közös tortából mindenkinek jutott és természetesen az utolsó morzsáig el is fogyott. Az igazat megvallva nem is lehetett volna zsűrizni a fellépőket, mert mindegyik jelmezes kisdiák másért volt jó és összességében elmondható, hogy alaposan felkészültek és kitettek magukért a gyerekek.
Görög Zsoltné a gátéri Széchenyi István Általános Iskola SZMK elnöke örömmel vallotta be, hogy ezzel a rendezvénnyel sikerült bizonyítani önmaguknak és a gyerekeknek egyaránt, hogy kicsiként is lehet nagyot álmodni és óriásit alkotni!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.












