Hírek
2016. Október 09. 08:25, vasárnap |
Helyi
Forrás: Adrienn
Fedezd fel az erdőt az erdészekkel
A Bugacon megrendezésre kerülő XII. Kiskunsági Alkotótábor záróünnepségének részeként kiállítás nyílt a Móra Ferenc Művelődési Központban október 7-én (pénteken).
A Bugacon megrendezésre kerülő XII. Kiskunsági Alkotótábor záróünnepségének részeként kiállítás nyílt a Móra Ferenc Művelődési Központban október 7-én (pénteken).
A tárlat megnyitóján Rosta Ferenc alpolgármester köszöntötte a megjelenteket, külön tisztelettel Garti-Goór Imre művészt, akinek vezetésével és irányításával születtek a kiállításon megjelent alkotások.
A KEFAG Zrt. képviseletében megjelent Sulyok Ferenc vezérigazgatótól megtudhattuk, hogy a Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. jelentős mértékben támogatja a művészeti táborokat, segíti az alkotók munkáját. Mai világunkban minden elismerést megérdemelnek azok a cégek, egyének, akik bármi módon hozzájárulnak az alkotói, művészeti munkákhoz. Közéjük tartozik a KEFAG Zrt. is.
A XII. Kiskunsági Alkotótábor az immáron 20. alkalommal az Erdők Hete Rendezvénysorozat kereteibe illeszkedik. Az országos rendezvénysorozat jelmondata: Fedezd fel az erdőt az erdészekkel. Magyarország területének több mint 1/5-ét borító erdőállomány értékeinek, szépségeinek felfedezésére a rendezvénysorozat részeként a művészek segítségét kérték. Hívásukra 23 alkotó jelent meg és tevékenyen vett részt a Bugacon immáron 12. alkalommal megrendezett alkotótáborban. A Kiskunságban élő művészek mellett a táborban szép számmal vettek részt Magyarország távolabbi részeiről, a határon túlról Erdélyből, a Vajdaságból is. Az erdő, a természet, maga a Kiskunság ihlette alkotásokat ezúton szeretnék megmutatni minden érdeklődő számára így elősegítve azt, hogy erdészekkel, művészekkel, természetkedvelőkkel együtt minél többen fedezzék fel közvetlen környezetünk gazdagságát. Mindez azonban nem jöhetett volna létre Székely Márta szervezése nélkül, aki a KEFAG Zrt. aktív nyugdíjasaként hatalmas segítséget nyújtott mind a tábor előkészítésében, mind pedig megvalósulásában.
Sulyok Ferenc köszöntő beszédét követően Turai Kamil esztéta szakavatottan vezette be a jelenlévőket a kiállításon megjelent művek világába.
A tárlat megtekinthető a művelődési központ nyitvatartási idejében október 28-ig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
