Hírek
2016. Április 26. 07:42, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Fekáliával fertőzött palackos ivóvíztől betegedtek meg több mint négyezren Barcelonában

Emberi fekáliával fertőzött palackozott ivóvíztől betegedett meg 381 cég több mint négyezer dolgozója Barcelonában és Tarragonában - közölte a katalán közegészségügyi hivatal (ASPC) hétfőn.
Katalóniában eddig ez volt a legtöbb megbetegedéssel járó, ivóvíz okozta fertőzés.
Az ivóvízből vett mintákból kimutatták a norovírust, amely felelős a hasmenéssel, hányással, hasi fájdalommal és görcsökkel járó gasztroenteritiszért, azaz a gyomor- és bélrendszer gyulladásáért.
Joan Guix, az ASPC titkárának tájékoztatása szerint nem valószínű, hogy a betegek száma tovább emelkedik, mert április 18. óta nem jelentettek új esetet, a rosszullét pedig a fertőzéstől számított 48 órán belül jelentkezik. Az ismert esetek közül egyik sem volt súlyos - tette hozzá.
A cégekhez nagyméretű ballonokban szállított ivóvíz Andorrából származik, ott palackozták, és a hatóságok úgy vélik, hogy ott kell keresni a fertőzés forrását is, ezért mintákat kértek a gyártótól.
Albert Bosch, a barcelonai egyetem mikrobiológusa szerint a leggyakrabban úgy kerül a norovírus az ivóvízbe, ha valamilyen módon szennyvízzel keveredik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 07:30, szombat | Külföld
Lavrov: irreális, hogy a Vatikánban legyen az orosz-ukrán tárgyalások következő fordulója
Lesz következő fordulója Oroszország és Ukrajna tárgyalásainak, de irreális, hogy ezt a Vatikánban tartsák meg, a találkozó idejéről és helyszínéről még nem döntöttek
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld
Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat