Hírek
2014. Április 04. 08:38, péntek |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Fekete Jánosra emlékezett a város

A kilencven évvel ezelőtt született Fekete János helytörténészre, Kiskunfélegyháza díszpolgárára emlékezett ma (április 3-án) Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület.
A rendezvényre az Ótemplom mögötti Templomkertben került sor. Fekete Jánosra Laczkóné dr. Szabó Klára, a közművelődési egyesület elnöke emlékezett. A résztvevők végezetül megkoszorúzták a templomkerti domborművet.
Fekete János meghatározó alakja Kiskunfélegyháza kulturális életének. A település múltját kutató tudományos munkássága és a helyi társadalmat formáló közéleti tevékenysége szorosan összefügg a város önazonosság tudatának erősítésével.
Fekete János kutatásai szerteágazók, foglalkozott etnográfiával, nyelvészettel, irodalommal, sajtótörténettel is. Az 1970-es 1980-as években mutatkoztak meg érdeklődésének és szemléletének fő irányai és jellemzői. Írásai nagyban hozzájárultak a helyi Móra, Petőfi, Kossuth kultusz építéséhez. Fekete János a helyin kívül az országos sajtóban is rendszeresen publikált. Dolgozott a Magyar Néprajzi Társaságban, a Magyar Nyelvtudományi Társaságban, elnökségi tagként az országos Petőfi Társaságban.
Fekete János 1995-ben lett városunk díszpolgára, tevékenységét ezen kívül több rangos elismerést kapott, így a 2000-ben a Bél Mátyás emlékérem (Országos Honismereti Szövetség) és 2004-ben Wlassics Gyula-díj.
Különleges az az életmű, amelyet Fekete János szülőhelye megismerésében és megismertetésében felmutatott – mondta el beszédében Laczkóné dr. Szabó Klára, a közművelődési egyesület elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 12:41, hétfő | Helyi
"Legyél fény az éjszakában!” – Közlekedésbiztonsági program Kiskunfélegyházán
2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi
Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán
A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere
2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi
Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt
élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).
2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.