Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2016. Október 12. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: mti

Fél év alatt 16 milliárd forint járulékot nem vallottak

Fél év alatt 16 milliárd forint járulékot nem vallottak

Több mint 16 milliárd forint be nem vallott járulékot tárt fel az első fél évben az adóhatóság, míg tavaly egész évben volt 20 milliárd forint a feltárt járulékkülönbözet,

így várható, hogy az idei összeg a tavalyit is meghaladja - tájékoztatott a feketelista.hu gazdasági adatbázis szerdán a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) adataira hivatkozva.

A közlemény szerint az idén ellenőrzésenként átlagosan 823 ezer forint adókülönbözetet állapítottak meg, kétszer akkorát, mint a múlt év azonos időszakában.

Az adóellenőrök tapasztalatai szerint a vendéglátás, az építőipar és a mezőgazdaság cégeinél "felejtik" el leggyakrabban bejelenteni az alkalmazottat. Az adóhatóság emellett fokozott figyelmet fordít a munkaerő-kölcsönző cégekre, jellemzően a takarító, karbantartó és vagyonvédelmi vállalkozásokra is.

A foglalkoztatásra irányuló, célzott ellenőrzések során az adóhatóság 2012 és 2016 első féléve között vizsgált esetek 42 százalékában, 21 393 cégnél tárt fel szabálytalanságot - összegzi a feketelista.hu.

Az adóhatóság nyilvánosságra hozott listája szerint az elmúlt öt évben összesen 6303 cég került fel azok közé, akik többször elmulasztották alkalmazottjaik bejelentését. A feketelista.hu megyék és városok szerinti kimutatása szerint a legtöbb feketén foglalkoztatót, 790-et ugyan Pest megyében leplezték le, ám a megye gazdasági súlyát figyelembe véve nem tartozik a "legfertőzöttebb" régiók közé. Annál inkább Borsod-Abaúj-Zemplén megye, ahol 357 cég ismételten "elfelejtette" bejelenteni az alkalmazottat - írták.

Címkék: adó, bevallás, járulék

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt