Városlista
2025. július 13, vasárnap - Jenő

Hírek

2016. Október 18. 07:43, kedd | Belföld
Forrás: mti

Fél évre új otthont kaptak a mélygarázsba dőlt debreceni épület lakói

Fél évre új otthont kaptak a mélygarázsba dőlt debreceni épület lakói

Fél évre új otthonba költözhet az két család, amelynek a lakóháza egy épülő mélygarázsba dőlt október 9-én Debrecenben - közölte a városháza sajtószolgálata hétfőn az MTI-vel.

Közleményük szerint az egyik, héttagú család az Ötvenhatosok terén lévő 70 négyzetméteres, három szobás, étkezős önkormányzati bérlakást kapta meg hat hónapra, ők már át is vették a kulcsokat. A másik, háromtagú család a Tócóskert téren költözhet be fél évre - várhatóan kedden - egy másfél szobás, 44 négyzetméteres ingatlanba.

A soron kívül kiutalt bérlakások mellett mindkét család kapott szociális támogatást is a debreceni önkormányzattól - tudatta a városháza.

Az épületrész Debrecen belvárosában a Hunyadi utcán október 9-én a hajnali órákban szakadt le és dőlt a mellette épülő mélygarázs munkagödrébe, a balesetben senki nem sérült meg.

A ház lakóit eddig átmenetileg egy közeli épületben szállásolták el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.

2025. Július 13. 09:04, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint Brüsszel hibája, hogy az USA jelentősen emeli a vámokat

Szijjártó Péter: az amerikai vámemelés is a brüsszeli vezetés alkalmatlanságát bizonyítja.