Hírek
2017. Március 16. 10:59, csütörtök |
Helyi
Forrás: Adrienn
Félegyházán is köszöntötték a sajtóban dolgozókat

A magyar sajtó napját 1990-től minden év március 15-én tartják. 1848-ban ezen a napon nyomtatták ki a magyar sajtó első szabad termékeit, a 12 pontot és a Nemzeti dalt.
Valamint ezen a napon hirdették ki a polgári sajtószabadságot, majd április 11-én törvénybe is foglalták, mely fordulatot jelentett a korábbi szigorú cenzúra időszakához képest.
Csányi József Kiskunfélegyháza polgármestere a Városháza dísztermébe invitálta e nap tiszteletére a helyi sajtó munkatársait, újságírókat, szerkesztőket, riportereket, a rádió és televízió dolgozóit, hogy megköszönje egész éves munkájukat.
A polgármester örömmel konstatálta, hogy városunkban a sajtó minden képviselője korrekt munkakapcsolatra törekszik egymást kölcsönösen segítve abban, hogy városunk és régiónk lakói a lehető legobjektívebben tudjanak tájékozódni a mindennapok eseményeiről szűkebb és tágabb közegünkben is. Sajnos a sajtó hazai és nemzetközi helyzetével kapcsolatban egyaránt elmondható a színvonal csökkenése, az internet világának kibontakozásával pedig egyre-másra szaporodnak a félretájékoztatások, félrevezetések bármilyen jellegű információt is vegyünk alapul. Szerencsére ez Kiskunfélegyházán nem mondható el, többek között ezért is büszke városunk önkormányzata a helyi sajtó képviselőire.
A köszöntő beszédet követően a polgármester állófogadásra invitálta a megjelenteket, ahol kellemes, baráti összejövetelként folytatódott tovább az ünneplés.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 13. 07:25, vasárnap | Helyi
Hírek az Ótemplomból
2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP
2025. Július 13. 07:24, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. július 13. - ÉVKÖZI 15. VASÁRNAP
2025. Július 13. 06:53, vasárnap | Helyi
Lakossági tájékoztató polgármesteri tisztségről történő lemondásról, időközi választás kitűzéséről
2025. Július 12. 14:09, szombat | Helyi
Élvezze a nyári moziélményt a szabadban
Kiskunfélegyháza város önkormányzata és az Ifjúsági Iroda július 12-én és 13-án este szabadtéri moziélménnyel várja az érdeklődőket a Nagyposta melletti parkolóban.