Városlista
2025. április 10, csütörtök - Zsolt

Hírek

2015. Október 21. 08:12, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek két nőgyógyászt Szekszárdon

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek két nőgyógyászt Szekszárdon

Egy-egy év, felfüggesztett fogházbüntetésre ítéltek kedden, nem jogerősen két szekszárdi nőgyógyászt, mert egy várandós nő halálát okozták a Tolna Megyei Balassa János Kórházban.

A Szekszárdi Járásbíróság halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségében mondta ki bűnösnek az orvosokat, és az egy évre felfüggesztett szabadságvesztés mellett 600-600 ezer forint pénzbüntetéssel sújtotta őket - tájékoztatta Kovács Ildikó, a bíróság szóvivője az MTI-t.

A tényállás szerint 2012. július 3-án este egy terhessége tizenhatodik hetében lévő nőt vittek a szekszárdi kórházba erős vérzéssel. A két orvos eltávolította a magzatot. A jelentős vérveszteség miatt a nő sokkot kapott, és összeomlott a keringése. Másnap hajnalban egy harmadik orvosa eltávolította az asszony méhét, akinek ennek ellenére nem javult az állapota, és négy nap múlva életét vesztette.

A bíróság szerint a nő ellátása közben az orvosok többször megszegték foglalkozásuk szabályait. Többek között nem kutatták a szokatlanul nagy vérveszteség okát, és a kellő időben nem végezték el a méh eltávolítását, ami esélyt jelentett volna a beteg életben maradására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld

Magyar módszerrel a kiégés ellen

Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!

2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld

Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok

ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.

2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld

Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés

Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.

2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal

A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre