Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2012. December 17. 11:00, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Feljelentést tesz a Jobbik az újabb 'Kubatov-videó' alapján

Feljelentést tesz a Jobbik az újabb 'Kubatov-videó' alapján

Feljelentést tesz a Jobbik személyes adattal való visszaélés és választás rendje elleni bűncselekmény miatt Kubatov Gábornak a Fidesz pártigazgatójának vasárnap kiszivárgott "oktatófilmje" alapján - tájékoztatta az MTI-t Németh Zsolt, a Jobbik pécsi országgyűlési képviselője és Novák Előd, a Jobbik alelnöke.

Az ellenzéki politikusok közleményükben úgy fogalmaznak: a vasárnap nyilvánosságra került videó újabb bizonyíték "a Kubatov-listák törvénytelenségére és a Fidesz pártigazgatójának gátlástalanságára".
A Jobbik emellett felszólítja a kormányt, hogy "az újabb botrány árnyékában hagyjon fel a nemzeti konzultációnak nevezett propagandával és adatgyűjtéssel, miután nyilvánvalóvá vált, hogy ki listázza a magyar állampolgárokat, kartonnal és vonalkóddal látva el őket".
Az ellenzéki politikusok szerint Kubatov Gábor "titkos oktatófilmje összhangban van a 2010-ben kiszivárgott hangfelvételekkel, mely szerint a Fidesz elnökségének tudtával folyik az országos adatbázis-építés, amiben azt is nyilvántartják, ki milyen más pártnak a szimpatizánsa. A pécsi eset csak egy része az orwelli valóságnak".
Az internetre a hétvégén kerül felt egy videó arról, hogyan készült fel a Fidesz a 2009-es pécsi időközi polgármester-választásra. Az origo.hu és a hvg.hu szerint a videót Tomanovics Gergely, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium volt munkatársa hozta nyilvánosságra.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága