Hírek
2012. Június 05. 08:59, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Felpöröghet még az adósmentés
Május végéig bankonként több ezren kérték, és összesen 10-20 ezren igényelhették az új árfolyamrögzítést.
A Világgazdaságnak nyilatkozó bankok szerint az év végig az érintettek 60-75 százalékának jelentkezését várják. Az új árfolyamgát már most nagyobb siker, mint a régi, kedvezőtlenebb feltételű konstrukció.
A 90 napnál hosszabb késedelembe eső hitelek negyedének elengedése és forintosítása iránt jelentős az érdeklődés, ám eddig még nem mozgatott meg akkora tömegeket, mint a végtörlesztés.Közben nagyon mérsékelt az adósok érdeklődése a régi árfolyamgát és a hitelek forintosítása iránt. A lap által megkérdezett kilenc jelentős bank november végéig 3760 kérelemről számolt be, ami a 950 ezer érintettnek kevesebb mint 4 ezreléke. Nem járt áttörő sikerrel a devizaalapú lakossági jelzáloghitelek egy részének forintra váltása sem. Május 15-éig azok kérhették tartozásuk negyedének elengedését és forintra váltását, akik tavaly szeptember vége óta folyamatosan legalább 78 ezer forinttal több mint 90 napos késedelemben voltak, hitelüket még nem mondták fel és a fedezetként szereplő ingatlanjaik értéke nem lépte túl a 20 millió forintot. A május közepén lezárult lehetőségre várhatóan még tízezren sem jelentkeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.
