Hírek
2017. Augusztus 05. 07:12, szombat |
Helyi
Forrás: Adrienn
Felvonulással vette kezdetét a Kunfakó Ünnep

Bizony nem bánta meg senki, aki tegnap (augusztus 4-én) délután ellátogatott a főutcára, hogy megcsodálja a Kunfakó Ünnep lovasainak felvonulását.
A honfoglaló magyarok lovainak minden tulajdonságát hordozó patásokat és gazdáikat Gulyás László vándormuzsikus vezetésével a Langaléta Garabonciások kísérték végig a platánfák alatt egészen a polgármesteri hivatalig, ahol Balla László alpolgármester köszöntötte őket városunk vezetése nevében.
A szórakoztató és látványos műsort nemcsak azok tekintették meg, akik kifejezetten a felvonulásra érkeztek, hanem azok is, akik csak épp egy fagyit elnyalni, vagy épp vásárolgatni, sétálgatni indultak a városközpontba. Így a rekkenő hőség ellenére is nagyon sokan összegyűltek az enyhet adó platánfák lombjai alatt.
A lovasok felvonulása már magában is pompás látvány volt, de a műsorral minden bizonnyal sokaknak kedvet csináltak ahhoz, hogy kilátogassanak ma (augusztus 5-én) a parkerdőbe, ahol számos program mellett "Kunfakó Viadalt" is rendeznek 16 órától a nagytisztáson.
A szervezők és természetesen a lovasok is mindenkit szeretettel várnak a jeles eseményre, melyen lehetőség nyílik a honfoglaló magyarok legfőbb társának megismerésére, illetve sok mindent megtudhatnak a fajta iránt érdeklődők a tenyésztésükről, tartásukról, de az idomításuk módszereiről is.
Hankó Béla magyar zoológus, ichthyológus, ornitológus így írt a Kunfakó lovakról: „Aránylag széles homlokú, kicsi és száraz fejű, tüzes szemű, szálas csánkú, acélos izmú, eleven, tüzes, száznegyven centiméter marmagasságú lovak, istállót nem láttak, hideget, meleget, esőt, szélvihart jól tűrték…”
A jellemzés tökéletes, mert a felvonulás műsorának részeként megcsodálhatták a nézelődők, hogyan fekszik le egy ló gazdájának parancsára a forró betonra is. Ez azonban csak ízelítő volt a mai nap produkcióiból...
A Kunfakó Ünnep programja:
Augusztus 5. (szombat)
10:00-13:00 Szabad beszélgetések kunfakók között:
- Eördögh András lótenyésztő
- Hekker Walter hippológus
- Györffy - Villám András, lovasszakértő
- Gőblyös István lókiképző, lovasedző
- Csikós Bálint nyeregkészítő
16:00-18:00 Kunfakó Viadal - 2017
Augusztus 6. (vasárnap)
Lovasok visszalovaglása Jásszentlászlóra
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 13:51, kedd | Helyi
Fontos határidőre figyelmeztetett a NAV, egy hete maradt az autósoknak
Már csak egy hét van a gépjárműadó befizetésére, az adót április 15-éig kell rendezni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keddi közleményében.
2025. Április 08. 13:22, kedd | Helyi
Az élet szép, de mi tesszük azzá
Ezt vallja Felber Mihály Imre, aki ma (április 8-án) ünnepli 90. születésnapját.
2025. Április 08. 11:13, kedd | Helyi
Ülésezett a Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány
A Kiskunfélegyházi Irodalmi Alapítvány április 7-én hétfőn tartotta meg értékelő ülését. Idén 29 pályázó 80 alkotása került elbírálásra
2025. Április 08. 09:01, kedd | Helyi
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.