Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2015. Január 13. 08:50, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Fergeteges Évnyitó Táncház a Rocktárban!

Fergeteges Évnyitó Táncház a Rocktárban!

Az új esztendő kezdetét pénteken (január 16-án) egy Fergeteges Évnyitó Táncházzal ünnepli meg a klub.

A Rocktár Élőzenei Bázis köztudottan szívén viseli a népi hagyományok ápolását és ehhez kapcsolódóan a zenei gyökereink népszerűsítését. Tulajdonképpen a klub egy kapocs a generációk és a különböző stílusú vagy érdeklődési körű zenebarátok között. Azok a táncházak, amelyeket a Rocktárban rendeztek, meglehet, hogy sok fiatalnak az első találkozását jelentették a népzenével és a néptánccal, hiszen sokan nem éreztek még indíttatást a táncosok és zenészek semleges kulturális térben való megtekintésére.

Az elmúlt év sikereinek köszönhetően a Rocktár 2015-ben folytatja nemes küldetését, és közvetíti a hagyományt az új generáció felé, hiszen a népzene szeretete mindannyiunkban jelen van valamilyen szinten.

Az új esztendő kezdetét épp az előzőekben leírtakhoz méltóan, pénteken (január 16-án) egy Fergeteges Évnyitó Táncházzal ünnepli meg a klub.

A nemes alkalomra Samu Zoltán és zenekara is soha nem látott méretűre bővül, ugyanis a szokásos alap népzenei formáció mellett megjelenik a színpadon a virtuóz cimbalom, a fülbemászó harmonika, a lábba mászó koboz és sok érdekes népi hangszer. A különleges, kibővített népi zenekar még soha nem látott zamatot ad majd nagyszabású évnyitó Rocktár-as Táncháznak.

Kicsiknek és nagyoknak, fiataloknak és időseknek, táncosoknak és nézelődőknek egyaránt nyitva áll a Rocktár pénteken!

18:00 Aprók tánca korhatár nélkül
20:00 Felnőtt és ifjúsági táncház

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi

Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő

November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.

2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi

Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén

A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.

2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi

Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban

November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi

Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában

Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.