Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2017. December 23. 13:36, szombat | Belföld
Forrás: mti

Figyelni kell a gyermekekre az ünnepi időszak balesetveszélyei miatt

Figyelni kell a gyermekekre az ünnepi időszak balesetveszélyei miatt

Az ünnepi időszakban több olyan baleset is érheti a gyermekeket, amelyek az évnek csak ebben az időszakában fenyegetnek, ezért a lakásban és a szabadban is jobban oda kell figyelni rájuk

- mondta Gesztes Éva, a Magyar Gyermekmentő Alapítvány vezetője szombaton az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában.

Kiemelte, hogy a karácsonyi sütés-főzés miatt gyakoriak az égési sérülések, de áramütéssel is gyakrabban találkoznak a mentők ilyenkor, mivel a színes fényfüzéreket, díszes ünnepi világításokat a gyermekek érdekesnek találják. A rosszul szigetelt világító díszek veszélyesek lehetnek - figyelmeztetett.

A kisgyermekkel utazó autósoknak a biztonsági üléseket ajánlotta, mivel ezek - mint mondta - sokszor akár életet menthetnek a csúszós utakon, megfelelő biztonsági felszerelésekkel nagy erejű ütközésekből is komolyabb sérülés nélkül kerülhetnek ki a gyermekek.

Az alapítvány vezetője hangsúlyozta, hogy télen sem ritkák a szabadtéri balesetek, ám a síelés, szánkózás vagy korcsolyázás miatti fejsérüléseket bukósisakkal ki lehet védeni.

Gesztesi Éva ismertette, hogy a Magyar Gyermekmentő Alapítvány Budapesten, Győrben, Pécsen, nyáron pedig a Balaton körül, a Szent Márton Alapítvány pedig a főváros mellett Debrecenben és Miskolcon vesz részt a gyermekmentésben az Országos Mentőszolgálattal együttműködve.

A gyermekmentő járműveket speciális gyógyszerekkel és eszközökkel szerelték föl, a mentési feladatokat általában kórházi tapasztalattal rendelkező, gyermekintenzív vagy gyermektraumatológiai osztályon dolgozó szakorvosok végzik - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.