Hírek
2018. Április 08. 16:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Adrienn
Flóra és Fauna délutánja

E címmel nyílt meg Hermkens Edit képzőművész kiállítása a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban 2018. április 6-án.
Hermkens Edit alkotásainak érzéki világa intenzív, élénk színeivel éri impulzív hatását. Csendéletei mellett az állatábrázolásai tűnnek ki leginkább munkásságából, melyek magukba sűrítik azon művészi célkitűzését, hogy a formák és színek kontraszthatásán túl bemutassa az állatok sajátos karakterét. Művei nem a rajtuk látható tárgyakról, állatokról mesélnek, hanem arról a tovaillanó pillanatról, arról az érzésről, amely azok megpillantásakor futottak át az alkotón.
A művész városunkban megrendezett kiállításon Csányi József polgármester köszöntötte a népes számban megjelent művésztársakat és az érdeklődőket:
- Ritka ma a művészek világában, amikor valaki úgy válik művésszé, hogy felfedezi magában a tehetséget és az ehhez szükséges tanulmányok útjára lép. Azt gondolom, hogy Hermkens Edit művésznő ezt az utat sikerrel járta be. Körültekintve a teremben mindenkinek azt tanácsolom, hogy lépjen közelebb az alkotásokhoz és tűnődjön el rajta. Nagyon érdekes világot tár elénk a művésznő, mert minden egyes műve tükrözi a lelkivilágát is.
A polgármester köszöntőjét követően Weiner Sennyey Tibor író, költő, a DRÓT főszerkesztője nyitotta meg a tárlatot.
A kiállítás megnyitón Gajdics Dávid operatőr közreműködött.
A kiállítás megtekinthető május 18-ig.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 19. 06:52, szombat | Helyi
Nemhogy segítenék, hanem még hátráltathatják is a fogyást a diétás italok
Egy frissen publikált tudományos tanulmány komoly kérdéseket vet fel a diétás italok hatásmechanizmusáról és azok hosszú távú egészségügyi hatásairól.
2025. Április 19. 06:44, szombat | Helyi
Igazi tavaszias időre készülhetünk nagyszombaton
Napos idő várható a kevés fátyolfelhő és a képződő gomolyfelhők mellett, legfeljebb néhol fordulhat elő zápor – írja a HungaroMet.
2025. Április 18. 11:15, péntek | Helyi
Dolgozz sokat, élj tisztességesen és becsületesen!
Ezt vallja a 100. születésnapját ünneplő Palotás Lászlóné, vagy ahogy mindenki ismeri „tésztás Veronka néni”.
2025. Április 17. 11:20, csütörtök | Helyi
Új tantermekkel bővült a Mezgé tangazdasága
A Félegyházi MEZGÉ „Gyakorlati oktatás fejlesztésére” benyújtott sikeres pályázatából kettő, szakmai oktatást segítő tanterem kialakítására és egy irodakonténer beszerzésére került sor az iskola Tangazdaságában.