Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2013. December 10. 09:27, kedd | Belföld
Forrás: NAV

Fokozott ellenőrzések a karácsonyi időszakban

Fokozott ellenőrzések a karácsonyi időszakban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal az ünnepek idején fokozottan ellenőrzi a nagy forgalmú kereskedelmi és vendéglátóhelyeket, piacokat és közterületeket a feketekereskedelem és az egyéb visszaélések visszaszorítása érdekében.

Az év végi akció célja a karácsonyi vásárok, fenyőfaárusok, halárusítók, téli sportokhoz kapcsolódó szolgáltatók, szépségszalonok, az ünnepek idején keresett termékeket árusítók, valamint a népi hagyományokhoz kapcsolódó szolgáltatást nyújtók ellenőrzése. A NAV munkatársai elsősorban a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, valamint az áruk eredetét vizsgálják.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján elmondható, hogy a legtöbb szabálytalanságot a foglalkoztatottak bejelentésénél tapasztalták, ahol minden második esetben mulasztást tártak fel az adóellenőrök, míg a próbavásárlások során minden ötödik árus követett el valamilyen szabálytalanságot. A Dél-alföldi Regionális Adó Főigazgatóság a tavalyi karácsonyi időszakban csaknem 7 millió forint bírságot szabott ki.
A vállalkozások a kitelepüléseken való árusítással kapcsolatban a NAV ügyfélszolgálatain kaphatnak felvilágosítást, vagy a www.nav.gov.hu oldalon, az információs füzetek menüpontban tájékozódhatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.