Hírek
2020. Január 30. 08:11, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Franciaországban egy újabb koronavírusos megbetegedést mutattak ki
Egy újabb, ötödik esetben mutatták ki az új típusú koronavírus okozta megbetegedést Franciaországban
- jelentette be szerdán Agnes Buzyn egészségügyi miniszter. Jelezte, hogy annak az idős kínai turistának a lányáról van szó, akinél előző nap diagnosztizálták a vírust Párizsban.
A nő jól van, de nyolcvan éves apját intenzív osztályon kezelik. Rajta kívül még egy fertőzött van intenzív osztályon a többi három beteg közül, akiknél múlt pénteken mutatták ki a megbetegedést.
A tárcavezető elmondta, hogy egy katonai repülőgép húsz fős egészségügyi személyzettel szerda este indul el a kínai Vuhanba. Mintegy kétszáz olyan francia állampolgárt fog a repülőgép hazaszállítani Párizsba, akiknél az új koronavírus tünetei nem jelentkeztek. A hazatérőknek ugyanakkor 14 napig, az új koronavírus feltételezett lappangási idejének végéig karanténként egy számukra kijelölt "barátságos, családok számára is kellemes befogadóhelyen" kell maradniuk - mondta a tárcavezető.
Agnes Buzyn jelezte, hogy egy második járattal, amely csütörtökön vagy pénteken indul el, további franciákat, és külföldi állampolgárokat, elsősorban európaiakat hoznak el Kínából.
Azokat, akiknél gyanús tüneteket észleltek, orvoscsoport fogja kísérni és egy egészségügyi különgéppel fogják őket elkülönítetten hazaszállítani, majd azonnal kórházba vinni Franciaországban.
Franciaországban mind az öt koronavírusos beteg kínai vagy kínai származású, és valamennyien Kínában fertőződtek meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld
Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát
Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -
2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben
Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.
2025. December 02. 07:13, kedd | Külföld
Ukrajna háború – Kreml: az orosz elnöknek jelentést tettek Pokrovszk és Vovcsanszk elfoglalásáról
2025. November 29. 09:19, szombat | Külföld
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője
Benyújtotta lemondását Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteki videóüzenetében.
