Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2018. Szeptember 10. 09:55, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Gázpalackokat próbáltak Magyarországra csempészni Röszkénél

Gázpalackokat próbáltak Magyarországra csempészni Röszkénél

Száz, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalackot találtak elrejtve a pénzügyőrök három szerb kamionban a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatósága sajtóreferense közölte, az egymás után érkező járművekből kettő tisztítószereket, míg a harmadik farönköket szállított a fuvarokmányok szerint.

A pénzügyőrök mindhárom teherautót röntgenvizsgálatra küldtek. A röntgenkép eltérő sűrűségű anyagot jelzett a raktérben, ezért a járműveket a NAV munkatársai tüzetes átvizsgálták. A három raktérből összesen száz darab, egyenként 13,6 kilogrammos kapacitású, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalack került elő.

A fuvarokmányokon nem szereplő, 13 millió forint értékű gázpalackot a pénzügyőrök lefoglalták. A három sofőr ellen a pénzügyi nyomozók költségvetési csalás miatt indítottak eljárást – tudatta az alezredes.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.