Hírek
2014. Március 30. 06:00, vasárnap | Belföld
Gyerekelhelyezés – Nem foglalkozik a gyerekkel, mit tehetek?
A gyermekelhelyezés kérdése alapvetően is nehéz kérdés, de mi van akkor, ha az elhelyezés után rossz helyre kerül a gyermek? Erre igyekszik válaszolni az onlinejogsebesz.hu jogi szakértője! Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelt Jogsebész!
1 éve váltunk el a férjemnél maradt a 4 éves kisfiúnk. Olyan állapotok vannak, hogy az élettársa alkoholista és nem foglalkozik a fiúnkkal az apja nincs vele reggeltől estig a pici fél tőle, ha nálam van kéthetente hétvégén nagyon nehezen tudom visszaadni, szeretném ha nálam lenne elhelyezve.
Mit tehetek?
Tisztelettel.
2014. 03. 12.
________________________________________
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Sürgősen bírósághoz kellene fordulni, és a gyermekelhelyezés megváltoztatását kérni az előállt körülményekre tekintettel. Ha megállapítható, hogy a gyermek veszélyben van, akkor a kérelemben ideiglenes intézkedést kell kérni a gyermek elhelyezésére. Ez már az ítélet előtt viszonylag gyors döntést jelent. A veszélyhelyzetet legalábbis valószínűsíteni kell.
Azaz óvodai véleményt kell kérni, tanúkat beidéztetni.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Náday Judit
ügyvéd
www.onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
