Hírek
2018. Március 02. 12:21, péntek |
Helyi
Forrás: BAON
Gyorsabban tudnak ezután vért venni a félegyházi kórházban
Egy vénaszkennerrel gazdagodott a félegyházi kórház a Béke Egy Mosollyal Kezdődik Alapítvány jóvoltából.
Az új eszköznek köszönhetően a jövőben egyszerűbben és gyorsabban tudnak vért venni a kisgyermekektől és az idősektől a kórházban. A vénaszkenner a gyermekosztályon, illetve a krónikus betegek osztályán segíti a gyógyítást.
Az új műszert a közelmúltban rendezett Nagy Gatsby Jótékonysági Parti bevételéből vásárolta az alapítvány. Vezetője, Halasiné Papp Anett hétfőn adta át a szkennert a kórház vezetőségének.
A Béke Egy Mosollyal Kezdődik Alapítványt néhány hónapja működik csupán és ez idő alatt számos jótékonysági eseményt szervezett. Legutóbb Caramel-koncerten a félegyházi mentőszolgálat javára gyűjtöttek, az így befolyt bevételből sürgősségi orvosi táskát vásárol az alapítvány. Ez olyan speciális táska, amelyben korosztályokra lebontva színekkel vannak elválasztva a műszerek, így a mentőorvos egyből tudja, hová kell nyúlnia, sokkal gyorsabban találja meg a szükséges eszközt életmentés közben – mondta el Halasiné Papp Anett a BAON internetes hírportál munkatársának.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
