2024. szeptember 14, szombat - Szeréna

2024. Augusztus 14. 20:40, szerda | Helyi sport

Hagyományőrzés és versengés a Koppányoknál

2024. augusztus 11-én Budapesten, Turul-mezőn versenyzett a Koppányok egyik csoportja.

A verseny 30 célon zajlott, célonként 3 lövéssel. A Turul-mezei versenyekre jellemző, hogy a célok közeli 15-18 méteres távokra vannak kihelyezve, ezért a kellemes, jóhangulatú, edzőversenyek sorába soroljuk.

Eredmények:
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 1., Füleki Bianka 1., Nagy Zoltán a középmezőnyben zárta a versenyt.
Vadászreflex íjjal: Füleki Imre 1., Varga-Bene Olívia 2., Fülei Nikolett 3. helyen zárta a versenyt.

2024. augusztus 09-11-én rendezte meg a Magyar Turán Alapítvány, Bugacon Európa legnagyobb hagyományőrző rendezvényét, a Kurultajt. A Kurultaj-Magyar Törzsi Gyűlés, több mint száz, Kárpát medencei magyar hagyományőrző és civil szervezet részvételével valósul meg. Több száz lovas és több ezer gyalogos hagyományőrző (főleg ősi hun, avar és magyar viseletben, páncélzatban) vesz részt benne aktívan. A Koppányok egy jurtával képviselték a Koppányokat a Jurtafaluban. A Kurultaj leglátványosabb felvonulásában a seregszemlén, Dongó-Gárgyán Imola, Csányi József és Lovas Ferenc vett részt.

Kis Mónika
Koppány íjász