Hírek
2015. Június 06. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: MTI/fotó:illusztráció
Halált okozhat a tiltott fogyasztószer

Nemzetközi riasztást adott ki egy igen veszélyes, 2,4-dinitro-fenol (röviden DNP) nevű anyag miatt az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az Interpol - tájékoztatott minderről az ÁNTSZ.
A közlemény szerint az anyag fogyasztó hatását régóta ismerik, de az 'már kis mennyiségben is súlyos, akár halált okozó mérgezést okoz'. Az eredetileg ipari felhasználási célú szert először 1938-ban, majd később 2003-ban ismételten betiltották.
Jelentések szerint azonban az elmúlt 2-3 évben újra észlelték a szer fogyasztását. Most egy a közelmúltban az Egyesült Királyságban történt eset miatt adtak ki riasztást a hivatalos szervek. A DNP-ről részletes tájékoztató található az ÁNTSZ honlapján - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:51, hétfő | Külföld
A zárolt orosz vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt a brit kormányfő az ukrán elnökkel
A zárolt orosz állami vagyoneszközök Ukrajna javára tervezett felhasználásáról tárgyalt Keir Starmer brit miniszterelnök Volodimir Zelenszkij ukrán államfővel.
2025. Október 13. 07:48, hétfő | Külföld
A Hamász átadta az első hét izraeli túszt a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek
A Hamász iszlamista terrorszervezet átadta az izraeli túszok első, hétfős csoportját a Nemzetközi Vöröskereszt képviselőinek a Gázai övezet északi részén.
2025. Október 12. 08:27, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Telefonon beszélt Donald Trumppal az ukrán elnök
2025. Október 11. 06:00, szombat | Külföld
Péntek délig visszavonul a megállapodás szerinti vonalakra az izraeli hadsereg Gázában
Izraeli idő szerint péntek délig visszavonul a tűzszüneti megállapodás első szakaszának megállapodása szerinti új vonalakra az izraeli hadsereg a Gázai övezetben - közölte a hadsereg.