Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2016. Március 20. 09:00, vasárnap | Helyi
Forrás: kiskegyed.hu

Hashajtók helyett!

Hashajtók helyett!

Ez mindig legyen a kamrában, ha rossz az emésztésed!

Dr. Balaicza Erika belgyógyász, természetgyógyász tanácsai:

  • Lenmag: 1 evőkanál este lefekvés előtt 2 dl vízzel vagy kamillateával védi a bélnyálkahártyát, serkenti az emésztést.
  • Zabkorpa: fontos rostanyag, ami serkenti a bélműködést és csökkenti a zsírok felszívódását.
  • Indiai útifűmag: folyadék hatására zselévé alakul, védi a bélfalat és csökkenti a salakanyagok felszívódását, megkönnyíti a székletürítést.
  • Aszalt szilvalé vagy savanyú káposztalé: elősegítik a bélfal működését és könnyebbé teszik a székletürítést.
  • Áfonya: használata elsősorban hasmenés esetén javasolt, mert cserzőanyagai enyhítik.
  • Kamilla: görcsoldó, gyulladáscsökkentő, serkenti a bélműködést.
  • Ánizs, édeskömény: görcsoldó és puffadáscsökkentő.
  • Gyömbér: különösen a gyomorműködését segíti, csökkenti a gyulladást, enyhíti a fájdalmat.
  • Articsóka: elősegíti az epeürülést, csökkenti a puffadást és a koleszterinszintet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 15:47, kedd | Helyi

18 éve álmodták meg a bővítést, most megvalósult

A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium régóta dédelgetett álma vált valóra 2025-re.

2025. Április 15. 08:11, kedd | Helyi

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.

2025. Április 14. 13:40, hétfő | Helyi

A 90 éves Rózsika néni aktívan éli mindennapjait

Tarjányi Jánosné szül.: Pál Rózsa a napokban ünnepelte 90. születésnapját.

2025. Április 14. 09:52, hétfő | Helyi

Sok érdeklődőt vonzott az alternatív egészségnap

Alternatív egészségnapot tartottak április 13-án (vasárnap) a Szakmaközi Művelődési Házban. Az érdeklődőket számos érdekes programmal, előadásokkal és kézműves termékek vásárával várták 9-18 óráig.