Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2011. Október 21. 14:21, péntek | Belföld
Forrás: HírTV

Hétmilliárdos túlszolgálati díjat kaptak

Hétmilliárdos túlszolgálati díjat kaptak

Hétmilliárd forintot fizettek ki azoknak a tűzoltóknak, akik 2004. május 1-je és 2007. december 31-e között túlszolgálatot teljesítettek - jelentette be a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

Kontrát Károly emlékeztetett rá, hogy Magyarország Európai Unióhoz való csatlakozása előtt heti 54 óra szolgálati időt kellett teljesíteniük a tűzoltóknak, ami a csatlakozást követően 48 órára módosult. Ezért a 2008. január 1-jével életbe lépett jogharmonizációt követően jelentős, elszámolatlan túlóra halmozódott fel a szolgálatot teljesítők körében.

Az elmúlt három hónapban közel nyolcezer tűzoltó kapta meg az elmaradt túlóradíját, átlagosan közel 600ezer forintot fejenként. (rá)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld

NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését

Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt