Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2019. Június 28. 07:07, péntek | Belföld
Forrás: mti

Heves eső és viharos szél sújtotta a zempléni térséget

Heves eső és viharos szél sújtotta a zempléni térséget

Heves eső és viharos szél sújtotta csütörtök délután a zempléni térséget, emiatt mintegy száz bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei katasztrófavédelmi szóvivő honlapjukon.

Dojcsák Dávid azt írta: ezúttal a tűzoltóknak nem a víz, hanem az erős szél adott munkát, amely fákat döntött ki.

Utak váltak ideiglenesen járhatatlanná, családi házak tetőszerkezete, kerítése rongálódott meg, villany- és távközlési vezetékek szakadtak le.

A legtöbb beavatkozásra Bodrogkisfaludon volt szükség, ott a gönci, az encsi, a szerencsi, a tiszaújvárosi, a cigándi, a tolcsvai, a bódvaszilasi és a sátoraljaújhelyi hivatásos tűzoltók jelenleg is dolgoznak.

Az egységek eddig több mint hetven helyszínen avatkoztak be, a károk felszámolása folyamatos - közölte a szóvivő.

Címkék: szél, vihar, zemplén

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében