2024. október 22, kedd - Előd

Hírek az Ótemplomból

2024. október 20. - Évközi 29. vasárnap
Missziós vasárnap

Hétfőn este 17.30-kor Biblia óra lesz a közösségi házban, várjuk szeretettel a testvéreket!

Októberben a rózsafüzért imádkozzuk minden nap az esti szentmise előtt 17.20-tól.

A Szent Imre Cserkészcsapat családi programra várja az érdeklődő gyerekeket és szüleiket október 23-án délután 14 órakor a Szent István templom mögött. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.

Az édesanyák Szent Mónika Imaközössége e havi összejövetelét október 24-én csütörtökön, délután 16.30-tól tartja a Jókai utcai közösségi házban. A közösség szentmiséje szombaton este 18 órakor lesz.

FelfrissítŐ – gitáros szentségimádás lesz október 25-én, most pénteken az esti szentmise után. Várjuk a testvéreket közös imádságra!

A következő biciklis zarándoklat október 26-án, szombat reggel 5.45-kor indul az Újtemplom elől.

Házasságot kötnek templomukban: október 27-én délután 15.00-kor Gulyás Gergely és Mászáros Tamara.

November 1-én szerdán Mindenszentek főünnepén sírszentelésre van lehetőség, amit kérünk a plébánián vagy a sekrestyében jelezni. A Felső temetőben délután 14 órakor, az Alsó temetőben 15 órakor lesz lehetőség a sírok megszentelésére. A Kalmár kápolnában a következő két vasárnap a 16 órai szentmisét követően van lehetőség sírszentelésre.

November 1-én pénteken Mindenszentek Főünnepén és november 2-án szombaton, Halottak napján reggel fél 7-kor és 8 órakor, valamint este 18 órakor lesz szentmise templomunkban. Mindenszentek ünnepének estéjén a szentmise végén elhunytjainkért imádkozunk. A tisztítótűzben szenvedő lelkek javára fordítható teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki november 1-8 között temetőt látogat és imádkozik az elhunytakért vagy templomot látogat és Miatyánkot, Hiszekegyet imádkozik.

November 3-án vasárnap, a fél 11-es szentmisét a Duna TV élőben közvetíti templomunkból. Mindenkit hívunk és várunk erre az ünnepi szentmisére. Ezen a vasárnapon az előkészületek miatt 9 órakor nem lesz szentmise. Az ünnepi misére készülve templomtakarításra hívjuk a testvérteket október 26-án, most szombaton reggel 8 órától.

Jövő évi kalendárium és naptár kapható a hátsó asztalnál és a plébánián.

2024. Október 21. 11:26, hétfő | Helyi

Ünnepélyes átadásra került a Dózsa György utca megújult szakasza

Nemrégiben készült el a Dózsa György utca Kossuth utca felőli mintegy 417,24 m hosszú szakasza, melyen a korábbi aszfalt burkolat felújításán túl számos kiegészítő munkálat is folyt.

2024. Október 21. 10:40, hétfő | Helyi

Emlékezzünk együtt az 1956-os forradalomra és szabadságharcra

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tisztelettel meghívja Önt az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére megrendezésre kerülő városi megemlékezésre.

2024. Október 20. 09:20, vasárnap | Helyi

Október 27-én óraállítás!

A várva várt őszi szünet kezdete és a téli időszámításra átállás szinte egy napon van. Vajon mit jelent ez a gyerekes családoknak?

2024. Október 20. 09:17, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból