Hírek
2016. Február 08. 16:41, hétfő |
Helyi
Forrás: Adrienn
Hiszek az emberben…

Ma (február 8-án) a délelőtt folyamán több helyszínen tartottak ünnepséget és koszorúzást, a tiszteletadás méltó jeléül. A nap fénypontja pedig a Móra Ferenc Gimnázium emlékműsora volt.
Móra Ferenc halálának 82. évfordulója alkalmából városunkban már több eseményen is részt vehettünk február 5-től kezdődően, amikor is felolvasással és a Móra téri szobor megkoszorúzásával emlékeztek városunk nagynevű szülöttéről.
A Móra Ferenc Gimnázium tanulói már többször megajándékozták városunkat kivételes tehetségük gyümölcseivel, egy-egy ünnepi alkalomra nyújtott színpadi alakításukkal. Ezúttal sem kellett csalódni az intézmény növendékeiben. Noha Móra Ferenc neve elválaszthatatlanul összeforrt a magyar gyermekirodalommal, a gimnázium tanulói Arcélek címmel előadott műsorukkal bebizonyították, hogy művei legalább olyan közel állnak a felnőttek világához, mint a gyermekekéhez. Az emlékműsor felölelte az író mindazon műveit, melyek alátámasztják sokoldalúságát és színes egyéniségét. A diákokat Palásti Lászlóné, a Móra Ferenc Gimnázium tanára készítette fel.
A művelődési központ vezetője Kovács-Csonka Szilvia köszöntője után Balla László alpolgármester osztotta meg gondolatait a megjelent érdeklődőkkel. Beszédében felidézte a félegyházi születésű író, újságíró, muzeológus életének fontosabb momentumait, s a művei születésének hátterében rejlő lélektani eseményeket, családi kötődéseket.
Ezt követte a gimnazisták magával ragadó előadása, melyben városunk díszpolgára Juhász István, nyugalmazott gimnáziumi tanár is szerepet vállalt.
Az emlékműsort követő tapsvihar pedig méltó elismeréséül szolgált mind a diákok remek előadására, mind pedig a felkészítő tanárok és az ünnepségen közreműködők igyekezetére.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 25. 09:52, vasárnap | Helyi
Turisztikai kerékpárutat avattak Petőfiszálláson
2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi
Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon
A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.
2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi
Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában
Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.
2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi
Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó
Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.