Hírek
2017. Május 28. 08:54, vasárnap |
Helyi
Forrás: BAON
Hortobágyra került a bajuszkirályi cím

A három szomszédos ősi kun település Fülöpjakab, Jakabszállás és Kunszállás szombaton harmadik alkalommal rendezte meg a Falvak Éjszakája programsorozatot.
Azzal a céllal rendezik meg immáron harmadik alkalommal a jeles eseményt, hogy megismerjék egymás hagyományait és ezáltal szorosabbra fűzzék a barátságot. Mindhárom településen gazdag programokkal várták a vendégeket.
A kunszállási programok vázát idén is Kunsági Bajuszfesztivál adta. A bajuszosok versenyét kilenc éve Gulyás László vándormuzsikus hívta életre, mert azt látta, hogy egyre kevesebb férfi visel bajuszt, annak ellenére, hogy ez több ezer éves magyar hagyomány.
– A fesztivállal az a célunk, hogy nagyobb elismerést szerezzünk ennek a régi hagyománynak, hogy a magyar bajusz ügye előrébb kerüljön. A bajusz a férfiasság egyik jelképe volt. A magyar bajuszosok hírét a huszárság vitte szerte világban. A haditechnika változásával, vagyis a gázálarc viselésével azonban megváltozott ez a hagyomány. Mivel a gázálarcban zavaró volt a bajusz viselése, kénytelenek voltak a katonák leborotválni azt. Később a modern életszemlélet sem kedvezett a bajuszviselésnek – nyilatkozta lapunknak a főszervező, aki abban bízik, hogy a fesztivál is hozzájárult ahhoz, hogy ma ismét reneszánsza van a bajusznak.
A kilencedik Kunsági Bajuszfesztivál versenyére ezúttal is több mint negyven hazai és határon túli bajuszos nevezett. Közülük a bajuszkirályi címet a Hortobágyról érkezett Szabó Sándor nyerte el, aki azóta hord bajuszt, mióta az kiserkent. Csupán egyszer a katonaságnál kellett leborotválnia.
– Nagy megtiszteltetés számomra hogy elnyertem a kunsági bajuszkirály címet, amely arra kötelez, hogy továbbra is viseljem a bajuszt és, hogy a fiatalok közt hirdessem, nem csak szőr a magyar bajusz – nyilatkozta lapunknak a bajuszkirály. Sándor azt is elmondta, nem ez volt az első versenye, világbajnokságon is megmérettette már magát, ahol az előkelő negyedik helyen végzett. A kunsági versenyen második alkalommal indult természetes bajusz kategóriában. A pásztorcsaládból származó bajuszkirálytól azt is megtudtuk, a hortobágyi állatparkban dolgozik, őshonos állatokat gondoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 15:47, kedd | Helyi
18 éve álmodták meg a bővítést, most megvalósult
A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium régóta dédelgetett álma vált valóra 2025-re.
2025. Április 15. 08:11, kedd | Helyi
Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni
A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.
2025. Április 14. 13:40, hétfő | Helyi
A 90 éves Rózsika néni aktívan éli mindennapjait
Tarjányi Jánosné szül.: Pál Rózsa a napokban ünnepelte 90. születésnapját.
2025. Április 14. 09:52, hétfő | Helyi
Sok érdeklődőt vonzott az alternatív egészségnap
Alternatív egészségnapot tartottak április 13-án (vasárnap) a Szakmaközi Művelődési Házban. Az érdeklődőket számos érdekes programmal, előadásokkal és kézműves termékek vásárával várták 9-18 óráig.