2024. október 6, vasárnap - Renáta

2020. Október 27. 17:54, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Hozd el Te is a töklámpásodat a szombati kiállításra!

Töklámpásokkal telik meg a Szent János-tér október 31-én, szombaton 17 órától.

A szervező, Farkas Mária a Félegyházi Közlöny riporterének elmondta, hogy a hagyományokat szeretnék követni, maga is egy más városban látott ötlet alapján kívánja megvalósítani ezt az eseményt.

Szeretettel várnak mindenkit, aki előzőleg otthon tököt faragott és szeretné azt megmutatni.

A lámpásokat, a szervezők kérése alapján, ezúttal ne gyertyával, hanem LED mécsessel világítsák meg!

Reményeik szerint a szobortól a polgármesteri hivatalig megtelik majd töklámpásokkal a tér, amely igazán meghitt látványt nyújt. Várnak kicsit és nagyot, profit és amatőrt, lelkes tökfaragókat, akik megmutathatják, hogy idén milyen alkotás született a kezeik által.

A legjobbakat apró ajándékokkal jutalmazzák.

További információ kérhető a 06-30/279-2474-es telefonszámon Farkas Máriától.

(Címlapfotó: illusztráció - Töklámpások útja Mindszenten)

Címkék: töklámpás

2024. Október 05. 11:38, szombat | Helyi

Kiskunfélegyháza, mint osztálykirándulási célpont

Petőfi Sándor és Móra Ferenc kultusza máig élénken él Kiskunfélegyházán.

2024. Október 04. 09:31, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Október 03. 13:04, csütörtök | Helyi

Kábítószer-kereskedők rendőrkézen

Három 20 év körüli dílert vettek őrizetbe a kiskunfélegyházi rendőrök. A nyomozás alatt több mint 3000 gramm illegális növényi származékot találtak és foglaltak le a rendőrök.

2024. Október 01. 16:05, kedd | Helyi

Fizetésemelések a félegyházi péküzemben

Extra juttatást vezetett be és az éjszakás órabérek után járó pótlékot is jelentősen, 20%-kal megemelte szeptemberben az ország egyik vezető sütőipari vállalata, a Félegyházi Családi Pékség.