Hírek
2020. Március 31. 11:50, kedd |
Helyi
Forrás: Szerk.
Idén elmarad a Libafesztivál
Nehéz szívvel ugyan, de nem rendezik meg a XXII. Kiskunfélegyházi Libafesztivált.
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, az Integrál Zrt. és a Móra Ferenc Művelődési Központ nehéz szívvel és többszöri egyeztetést követően úgy határozott, hogy a Corona vírus járvány miatt kialakult helyzet és annak hosszabb távú következményei miatt a XXII. Kiskunfélegyházi Libafesztivál 2020. évben nem kerül megrendezésre.
A rendezvényre tervezett költségek átcsoportosításra kerülnek és a járvány okozta gazdasági nehézségek leküzdésére lesznek fordítva.
A jelen helyzetben ez egy olyan felelős döntés, amelyet meg kellett hoznunk. Számunkra is nehéz volt ez, hiszen 21 éve minden év szeptember elején a Kiskunfélegyházi Libafesztivál színvonalas programjaival várta a város apraja-nagyját és az ország minden részéről ideérkező vendégeit.
Köszönjük megértésüket és vigyázzanak magukra, családtagjaikra és embertársaikra!
Tisztelettel:
- Kovács Csonka-Szilvia a Móra Ferenc Művelődési Központ igazgatója
- Csányi József Kiskunfélegyháza város polgármestere
- Dr. Horváth Sándor az Integrál Zrt. elnök-vezérigazgatója
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.
