Hírek
2019. December 11. 10:55, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Idén is várja a Magyarok karácsonya a vendégeket Ópusztaszeren

A világ magyarságának közös, jelképes karácsonyi ünnepségére várják a vendégeket pénteken az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban.
Az emlékparkban ezen a napon Trianon és a magyar oktatás 1920-45 címmel kiállítás is nyílik – tájékoztatta az intézmény marketingvezetője az MTI-t.
Kodácz Csengele kiemelte, hogy a Magyarok Karácsonya évről évre olyan üzenetet, felhívást, kérést fogalmaz meg, amely minden magyarhoz szól és segíti a nemzeti egység megteremtését.
A park Látogatóközpontjában összegyűlteket a Kisteleki hittanosok csapata köszönti, ők betlehemes játékukat mutatják be a vendégeknek.
Déltől múltidéző tanórát tartanak Volt egyszer egy oskola címmel, majd a Látogatóközpont aulájában kiállítás nyílik. A Trianon és a magyar oktatás 1920-45 című tárlat a békeszerződést követő időszakot mutatja be az iskolákra, egyetemekre fókuszálva. Azt a folyamatot ismertetik meg a látogatókkal, amely a határok átrajzolása miatt keletkezett károkat igyekezett orvosolni, a „kiművelt emberfők” oktatására helyezve a hangsúlyt, a hatalmas veszteségek ellenére megtartva az ország potenciálját.
Kiemelt helyet kap a kiállításban Klebelsberg Kuno, akinek a neve szervesen összefonódott az oktatási reformmal, a népiskolák létrehozásával. Bemutatják a közép- és felsőfokú oktatás fejlesztését is, középpontban a Kolozsvári Egyetem Szegedre kerülésével. A tárlatot archív fotó-, dokumentum- és filmanyagok színesítik, valamint az enteriőrbe lépve a látogatókat körbeveszi a népiskolák világa. A vendégek bepillanthatnak a tanterembe és a tanítói lakrészbe is.
A Bethlen Gábor Alap támogatásával készült kiállítás 2020 áprilisáig tekinthető meg.
A címlapfotó illusztráció.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 12:41, hétfő | Helyi
"Legyél fény az éjszakában!” – Közlekedésbiztonsági program Kiskunfélegyházán
2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi
Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán
A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere
2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi
Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt
élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).
2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.