Hírek
2012. Január 16. 13:33, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Idén kétszer is drágulhat a baromfi

Húsvétig várhatóan kisebb mértékben, de több ütemben emelkedik a baromfitermékek ára - mondta a Napi Gazdaságnak Bárány László, a Baromfi Termék Tanács elnöke.
A drágulás érinti majd a pulykából készült árukat is, és termékenként eltérő lesz, így a csirkemellfilénél elérheti a 8-10, míg az olcsóbb termékek esetében a 3-5 százalékot. A drágulást a költségek növekedése mellett az élénk exportkereslet miatt járó szűkösebb árualap indokolja.
Az elmúlt évek nehéz gazdasági helyzete, valamint a takarmányok drágulása miatt számos termelő csökkentette az állományát, ezért jelenleg kismértékű áruhiány mutatkozik a nyugat-európai piacokon. Belföldre pedig a gyenge forint miatt már hónapok óta nem érkezik importbaromfi. A víziszárnyas-ágazat például ritka jó évet zárt, a termelés 80 százaléka exportra került és teljesen kiürültek év végre a készletek. A pulykaágazatban az export hatására idén nő a termelési kedv. A csirke esetében azonban nem várható, hogy jelentősen nőjön az állatállomány, ez egyelőre nem látszik a naposállat-telepítésekben, de a rendelésállományok alakulásában sem.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.