Városlista
2025. április 17, csütörtök - Rudolf

Hírek

2016. Szeptember 02. 17:00, péntek | Helyi
Forrás: HVG

Imádjuk ezt a Google-térképes játékot

A Google térképére alapozott játékban egy jetivel lehet felfedezni a Himaláját, majd az egész világot.

A Google célja az volt az Androidra ingyen letölthető Verne: The Himalayas játékkal, hogy a gyerekek számára játékossá tegye a Himalája és a világ felfedezését. Nos, ez annyira jól sikerült, hogy még egy felnőtt is alig tudja letenni, hiszen beszippant minket az élmény, és szó szerint az egész világ.

A képernyő jobb és bal oldalán egy Verne nevű, óriási, de barátságos jetit irányíthatunk, amellyel gyorsan mászkálhatunk a Himalája hegyei között. A játék azért sikerült annyira jól, mert igazából nincs kifejezett cél, úgy fedezzük fel a világot ahogy szeretnénk, ehhez persze több segítséget is kapunk.

A pályán, vagyis a Föld egyes pontjain lufik, sárkányrepülők, kilátók és egyéb eszközök vannak elhelyezve, ezekhez érve jobb oldalt a fehérről kékre váltó ikont kell megnyomni. Ilyenkor felszálhatunk a magasba és úgy fedezhetjük fel a hegységeket, illetve a Google Maps fantasztikus képeivel 360 fokos kilátókban is szétnézhetünk.

Ha a felhők közé érünk a Himalájában, bármerre mehetünk a Földön. Ez is remek eszköz a tanuláshoz a gyerekeknek, hiszen minden ország helyét, nevét, zászlaját és az ott használt nyelven köszönését is meg tudják tanulni. És meglehet, hogy nem is fedeztünk fel mindent a játékban, szóval jöhetnek még meglepetések.

Címkék: játék, Jeti, térképes

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 09:10, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Április 15. 15:47, kedd | Helyi

18 éve álmodták meg a bővítést, most megvalósult

A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium régóta dédelgetett álma vált valóra 2025-re.

2025. Április 15. 08:11, kedd | Helyi

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.

2025. Április 14. 13:40, hétfő | Helyi

A 90 éves Rózsika néni aktívan éli mindennapjait

Tarjányi Jánosné szül.: Pál Rózsa a napokban ünnepelte 90. születésnapját.